22.03.2019 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin

Legenda o Syrence – warsztaty

Wraz z Teatrem Guliwer zapraszamy na warsztaty rodzinne w Muzeum Warszawy i w plenerze, które towarzyszą spektaklowi „Legenda o Syrence”.

Syrena – warsztaty rodzinne (2,5–5 lat)

Piękna, waleczna, warszawska. Jak to się stało, że mieszkanka morskich głębin znalazła się w Wiśle? Posłuchamy legendy o sławnej pół kobiecie, pół rybie. Wspólna zabawa pomoże nam zaobserwować różnice w przedstawieniach warszawskiej Syreny. Na koniec wykonamy wizerunek symbolu Warszawy według swojego pomysłu.

Czas trwania: maks. 60 minut

Grupa docelowa: przedszkolaki 2,5–5 lat, 15 uczestników (+ opiekunowie)

Sprawdź terminy warsztatów (maj–wrzesień)

Syrena o wielu twarzach – warsztaty plenerowe (3–6 lat)

Czy syreny lubią zmieniać fryzury i czy zawsze trzymają w ręku miecz? Gdzie mieszkały przed wiekami? W czyim towarzystwie spędzał czas król Zygmunt III Waza stojący na kolumnie? Podczas spaceru uliczkami Starego Miasta będziemy wspólnie szukać odpowiedzi na te pytania.

Czas trwania: maks. 60 minut

Grupa docelowa: przedszkolaki 3–6 lat, 15 uczestników (+ opiekunowie)

Sprawdź terminy warsztatów (maj–sierpień)

W podziemnym świecie warszawskich legend – lekcja (5–7 lat)

Syrena warszawska została uwięziona przez bogatego kupca. Podczas wędrówki po piwnicach Teatru Guliwer poszukamy „magicznych” przedmiotów i wcielimy się w bohaterów legendy o Syrenie warszawskiej. „Czarodziejskie” zaklęcia pomogą nam w odnalezieniu i uratowaniu Syrenki!

Czas trwania: maks. 90 minut

Grupa docelowa: dzieci 5–7 lat, 20 uczestników (+ opiekunowie)

13 kwietnia, godz. 11.00 (zajęcia w Teatrze Guliwer)

koszt lekcji: 20 zł od dziecka (opiekun bezpłatnie), bilety do nabycia w kasie Teatru Guliwer

Liczba uczestników ograniczona (maksymalnie 20 osób)

Czy historia o syrenie pomieszkującej niegdyś na terenach dzisiejszego Powiśla mogła wydarzyć się naprawdę? Podobno były dwie siostry, które rozstały się w wodach Bałtyku. Jedna popłynęła do Kopenhagi, a druga najpierw Gdańska, a później tu, na tereny dzisiejszej Warszawy. Losy tej pierwszej opisał Hans Christian Andersen, zaś drugiej – badacz legend i varsavianista Artur Oppman.

To właśnie tekst Artura Oppmana stał się pretekstem do powstania tego niezwykłego spektaklu, który przeniesie najmłodszych widzów do pradawnych czasów i zaprosi w krąg mitycznych postaci. Podążając za syrenim śpiewem, będziemy odkrywać tajemnice znanych nam dziś miejsc oraz zdarzeń, które rozegrały się w odległej przeszłości.

Przedstawienie dla dzieci od lat 3. Muzeum Warszawy jest partnerem spektaklu.