fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Wydarzenia

czw., 09.05.2019
18:00–19:30

Spotkanie
Muzeum Warszawy
Wstęp wolny z wejściówką

Warsztaty fotograficzne z Nicolasem Grospierre’em | Symetria

Warsztaty fotograficzne z Nicolasem Grospierre’em | Symetria

150 000 fotografii – tyle znajduje się w zbiorach Muzeum Warszawy. Chcieliśmy sprawić, aby można było zobaczyć je wszystkie. Dlatego na wystawie Rzeczy warszawskie – w pobliżu Gabinetu Fotografii na 1. piętrze – powstała instalacja autorstwa fotografa Nicolasa Grospierre’a. Dzięki niej każdy i każda z nas mogą wydrukować zdjęcia i zamocować je na ścianach, jednocześnie poznając nowe historie rzeczy warszawskich.

W czasie spotkania porozmawiamy o idei, jaka stoi za instalacją, oraz jej relacji do Gabinetu Fotografii. Porozmawiamy też o kolekcji fotografii Muzeum Warszawy. Szczególną uwagę zwrócimy na zdjęcia specjalnie wybrane na to spotkanie przez Grospierre’a, których wspólnym mianownikiem będzie SYMETRIA.

Zapraszamy do współtworzenia dzieła sztuki wraz z jej autorem, do działania w przestrzeni wystawy głównej. Spotkanie rozpoczyna cykl wydarzeń wokół instalacji – systematycznie będziemy poznawać kolejne części zbiorów fotograficznych Muzeum Warszawy.

Wstęp wolny, jednak liczba miejsc jest ograniczona!

Darmowe wejściówki do pobrania w kasie muzeum oraz online

Nicolas Grospierre – fotograf architektury, artysta. Urodził się w Genewie. Dorastał we Francji; w Polsce mieszka od 1999 roku. Jako fotograf koncentruje się w swojej pracy na projektach dokumentalnych, z drugiej strony interesuje go również problematyka konceptualna. Jego prace dokumentalne często podejmują wątek pamięci zbiorowej i nadziei wiązanych z modernistyczną architekturą. Z drugiej strony w swoich konceptualnych pracach buduje sytuację gry prowadzonej z widzem. Nagrodzony Złotym Lwem na 11. Biennale Architektury w Wenecji w 2008 roku (razem z Kobasem Laksą) za wystawę Polskiego Pawilonu Hotel Polonia. Budynki Życie po życiu. Laureat Paszportu Polityki w 2012 r. Jest kuratorem Gabinetu Fotografii.

 


Rejestracja na wydarzenie

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.