02.07.2019 / Aktualności

OWHC Young travelling Scholarship 2019

W tym roku po raz kolejny zapraszamy do zgłaszania aplikacji w ramach OWHC Young Travelling Scholarship 2019. Do wygrania jest podróż po europejskich miastach światowego dziedzictwa. Organizacja Miast Dziedzictwa Światowego (OWHC) organizuje wyjazdy dla młodych, kreatywnych osób, które chcą odkrywać miasta światowego dziedzictwa i dzielić się swoimi wrażeniami z podróży po Europie.

Warunki udziału i najważniejsze informacje:

• Uczestnik powinien mieć od 18 do 28 lat.
  • Zgłoszenia mogą być indywidualne lub w dwuosobowych zespołach.
  • Podczas podróży uczestnik ma za zadanie prowadzić kreatywną relację z odwiedzanych miejsc (regularne posty w mediach społecznościowych i na OWHC Travel Blog).
  • Czas podróży: od lipca do października 2019 r., co najmniej dwa tygodnie.
  • Budżet podróży: 1.000 €
  • Uczestnik podróży otrzyma wsparcie z miast członkowskich OWHC, które odwiedzi.
  • Podróż powinna obejmować przynajmniej 3 różne miasta Organizacji Miast Światowego Dziedzictwa (OWHC), a co najmniej jedno z odwiedzanych miast musi być członkiem Regional Secretariat of Northwest Europe and North America OWHC (zobacz listę miast)

Co zrobić, aby wziąć udział?

• Należy napisać list motywacyjny w j. angielskim (max. 500 słów) i opisać w nim krótko jakie są motywacje uczestnika, by wziąć udział w projekcie. Krótko przedstawić siebie, swoje zainteresowania i powód, dlaczego to właśnie ta osoba powinna wybrać się w podróż.
  • Bądź kreatywny!
    • Uczestnicy stypendium będą proszeni o zdawanie kreatywnej relacji z podróży. Każdy może wybrać najciekawszą dla siebie formę ciekawego dzielenia się swoimi doświadczeniami (fotografie, dokumentacje wideo, rysunki, itd.).
    • Do aplikacji przygotuj krótki opis jak zamierzasz relacjonować podróż oraz krótki opis jakie miejsca planujesz odwiedzić.
  • W aplikacji można również odpowiedzieć na poniższe pytania:
    • Jak rozumiesz „światowe dziedzictwo”?
    • Jaka według Ciebie jest relacja między światowym dziedzictwem a tożsamością?
    • Jak myślisz, co przekazujemy przyszłym pokoleniom?
    • Czym jest „światowe dziedzictwo jutra”? Co z dzisiejszych działań może zostać uznane za wyjątkowe osiągnięcie za 100 lat?

Aplikację należy wysłać do 7 lipca 2019 r. (w formacie .pdf lub .doc) na adres: owhc@regensburg.de

Więcej informacji można znaleźć na stronie OWHC.