03.03.2020 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla szkół, Muzeum Woli

Wielkanoc w Warszawie

Sprawdź AKTUALNĄ OFERTĘ EDUKACYJNĄ DLA SZKÓŁ.

Zachęcamy do rezerwacji nowej lekcji w Muzeum Woli poświęconej Wielkanocy w Warszawie. Pełne interakcji zajęcia zostały zaprojektowane dla różnych grup wiekowych, przedszkoli, szkół podstawowych oraz liceów.

Jak obchodzono Święta Wielkanocne w Warszawie w czasach Sasów i Dwudziestoleciu Międzywojennym? Czy Wielkanoc w Warszawie ma szczególny smak lub głos? Jakie zwyczaje przetrwały od najdawniejszych czasów po dziś dzień? Jakie miejsca i wydarzenia warto nawiedzić podczas nadchodzących Świąt?

Zapraszamy na lekcję realizowaną w nowych przestrzeniach Muzeum Woli.

Na spotkaniu zaproponujemy:

• wielkanocne gry i zabawy inspirowane mazowiecką obrzędowością,
  • warsztat – wspólne wykonanie dużego świątecznego pająka.

Sięgniemy do detali z ksiąg niezrównanego dokumentalisty ks. Jędrzeja Kitowicza, wyświetlimy materiały ikonograficzne ze zborów Muzeum Warszawy i unikatowy film z dawnej Woli. Zbudujemy razem atmosferę Wielkanocy w Warszawie dawnej i dzisiejszej.

Rezerwacje: 22 277 44 69, katarzyna.zukowska@muzeumwarszawy.pl
Koszt: 130 zł – grupa
Lokalizacja: Muzeum Woli, ul. Srebrna 12 (niedaleko Ronda Daszyńskiego)

Wielki Tydzień na placu Trzech Krzyży, stragany przy kościele św. Aleksandra, Henryk Poddębski, 1936, Warszawa, zb. Muzeum Warszawy