13.07.2021 / Aktualności

Spacery warszawskie docenione przez Narodowe Centrum Kultury

Spacery warszawskie zostały wybrane przez Narodowe Centrum Kultury jako jeden z 16 projektów na Ogólnopolską Giełdę Projektów pod hasłem: Animacja + Krajobraz. Oznacza to, że zostaną one zaprezentowane podczas wrześniowej konferencji jako przykład ciekawego wydarzenia, które wykorzystuje potencjał otaczającego nas krajobrazu.

Ogólnopolska Giełda Projektów to coroczne wydarzenie organizowane przez Narodowe Centrum Kultury wraz z partnerami lokalnymi z regionu, w którym się w danym roku odbywa. Głównym celem konferencji jest umożliwienie wymiany doświadczeń lokalnych liderów kultury. Ważną cechą konferencji jest wzajemna inspiracja do tworzenia ciekawych wydarzeń dla mieszkańców miast i miasteczek.

Tematem konferencji jest krajobraz, który obecny jest w wydarzeniach organizowanych przez instucje i organizacje z całej Polski. Spacery warszawskie idealnie wpisują się w temat konferencji, która odbędzie się w dniach 15-17 września w Krakowie. Więcej o wydarzeniu i innych wyróżnionych projektach można przeczytać na stronie Narodowego Centrum Kultury.

Ruszaj na wyprawę już dziś!

Zapraszamy do udziału w naszych dalekich wyprawach do bliskiej Warszawy. Można wyruszyć jednym ze szlaków o charakterze przyrodniczo – historycznym, do którego kluczem doboru lokalizacji są zwierzęta. Żeby dowiedzieć się jak żyli dawni Warszawiacy trzeba ruszyć śladami mieszkańców Starówki. Odważniejsi mogą się zmierzyć z jednym z czterech żywiołów – wodą, podczas wyprawy z cyklu Żywioły Warszawy.

Zapoznaj się ze wszystkimi trasami spacerów.