fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

27.09.2021 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Warszawskiej Pragi

„Relacje” warsztaty kolażowo-zinowe

„Relacje” warsztaty kolażowo-zinowe

Muzeum Pragi i Hekla Studio zapraszają na warsztaty z kolażu, ilustracji i publikacji w jednym. Podczas warsztatów kolażowo-zinowych zaprojektujemy zina „Relacje” przechodząc przez cały proces tworzenia selfpublishingowej publikacji. Od kreacji kolaży przez wspólne projektowanie okładki i drukowanie jej w zecerni Muzeum Drukarstwa przy użyciu prasy drukarskiej i żeliwnych czcionek aż do procesu introligatorskiego – zszywania wydrukowanych rozkładówek w formę broszury.

Warsztaty podzielone są na 3 spotkania tematyczne:

Zawartość: Tworzymy kolaże!
czwartek 14.10, g. 18:00-21:00, Muzeum Pragi

Bilet na 14.10 do zakupienia online.

Na pierwszym spotkaniu będziemy tworzyć kolaże, które stanowić będą zawartość warsztatowej publikacji. W tym celu wykorzystamy czarno-białe fotografie Alberta Krystyniaka i wielobarwne faktury, ksztatły ryciny.

Zecernia: drukujemy okładki!
Wtorek 19.10, g. 18:00-20:00, Muzeum Drukarstwa

Bilet na 19.10 do zakupienia online.

Spotkanie w zecerni Muzeum Drukarstwa pozwoli nam na odbicie nakładu okładek i stron tytułowych zina tradycyjną, analogową techniką na prasie drukarskiej.

Introligatornia: Zszywamy ziny w całość!
czwartek 21.10, g. 18:00-20:00, Muzeum Pragi

Bilet na 21.10 do zakupienia online.

Ostatnim etapem tworzenia niskonakładowej publikacji będzie proces introligatorski – bigowanie i zszywanie zina metodą broszurową. Jest to prosta metoda introligatorska, którą będziecie mogły/mogli z łatwością powtórzyć samodzielnie po warsztatach.

Informacje praktyczne:

Zapewniamy wszystkie materiały do pracy.

Dla kogo: dla młodzieży i dorosłych

Limit osób: 8 uczestniczek / uczestników

Koszt: 150 zł za udział w 3 spotkaniach, warsztat jest prowadzony w  3 częściach i warunkiem udziału jest zakup 3 biletów, nie można dołączać w trakcie, bilety dostępne online.


Warsztaty towarzyszą wystawie „Praga lat 70. Fotografie Alberta Krystyniaka” do zobaczenia do 24 października.