02.03.2022 / Aktualności, Działalność edukacyjna

Solidarni z Ukrainą – spotkanie liderek i liderów edukacji muzealnej

Zapraszamy na siódme, nadzwyczajne spotkanie online liderek i liderów edukacji muzealnej!

Spotkanie odbędzie się 7 marca w godzinach 10:00-13:30 online. Uczestnictwo w spotkaniu nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Link do spotkania na platformie ZOOM.

Jako społeczeństwo stanęliśmy w obliczu ogromnego wyzwania związanego z wojną w Ukrainie. Jest w nas ogromna potrzeba i chęć działania, nie zawsze jednak wiemy, jak to robić.

Dlatego proponujemy Wam udział w spotkaniu z ekspertkami i ekspertami, którzy podzielą się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem. Podpowiedzą, jak jako pracownicy i pracowniczki instytucji kultury możemy włączyć się w pomoc, jak przygotować się na spotkanie z osobami uciekającymi przed wojną oraz jak w tej sytuacji zadbać o siebie.

W SPOTKANIU WEZMĄ UDZIAŁ:

Joanna Gospodarczyk, Biuro Edukacji, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Anna Dybała-Pacholak, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Tatiana Gushchina, Europejskie Centrum Solidarności

Elżbieta Krawczyk, Centrum Edukacji Obywatelskiej

Katarzyna Žák-Caplot, Muzeum Warszawy

dr Anna Kieszkowska-Grudny i Wojciech Jura, Minds of Hope

Program może ulec zmianie – lista gości może zostać poszerzona. Sytuacja jest dynamiczna.

Wszystkie muzea, które już realizują bądź planują działania związane dla osób z Ukrainy, zachęcamy do podzielenia się nimi na Padlecie, który tym razem – podobnie jak zwykle panele – będzie naszą platformą wymiany doświadczeń i inspiracji.

Adres do Padletu: https://tinyurl.com/4rj6j66a

Jeśli Wasze muzea mają doświadczenie w pracy z uchodźcami i chcecie się z nami tym podzielić – zapraszamy. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie propozycji na adres: katarzyna.liwak-rybak@muzeumwarszawy.pl

INFORMACJE PRAKTYCZNE:

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem komunikatora ZOOM, ale będzie miało inną niż zwykle formułę – nie przewidujemy zapisów (link zostanie udostępniony na stronie), podziału na panele, a pytania gościom będzie można zadawać na czacie. Dokładny program spotkania prześlemy do końca tygodnia.

Link do spotkania:

Identyfikator spotkania: 835 0444 8101