24.03.2022 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi

Wideooprowadzanie: „Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia”

Wystawa „Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia” opowiada o założonej w 1926 roku Wytwórni Zabawek i Wyrobów Zdobniczych. Przedstawia jej sposób funkcjonowania w rodzinnej kamienicy, współpracę ze znanymi producentami słodyczy triumf na wystawie światowej w Nowym Jorku w 1939 roku oraz doświadczenia lat powojennych w zmienionym systemie politycznym i ekonomicznym.

Wystawa kończy się 10 kwietnia.

Dla tych, którzy nie zdążą obejrzeć wystawy lub już ją widzieli i chcieliby sobie przypomnieć, przygotowaliśmy oprowadzanie online.

Po wystawie oprowadzają kuratorki Jolanta Wiśniewska i Lena Wicherkiewicz.

Zdęcie główne: Tomasz Kaczor