08.04.2022 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Muzeum Farmacji

Bioetyka w pigułce

Wykłady online Muzeum Farmacji i Centrum Bioetyki i Bioprawa Wydziału Filozofii w czwartki o godzinie 17:30.

Kiedy wolno prowadzić eksperymenty z udziałem ludzi?
Czy wszystkie leki muszą być testowane na zwierzętach?
Czy leki powinny być reklamowane?
Dlaczego ludzie boją się szczepionek?

Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi w trakcie wykładów online pt. „Bioetyka w pigułce”. Bioetyka zajmuje się problemami moralnymi, które pojawiają się we współczesnej nauce i medycynie. Podczas spotkań omówimy wybrane etyczne wyzwania związane z testowaniem, reklamowaniem i przyjmowaniem leków.

Informacje praktyczne:

Udział w wykładach bezpłatny.

Wykłady na platformie Zoom z transmisją na Facebooku Muzeum Farmacji.

Aby otrzymać link do spotkania na platformie Zoom, prosimy pisać na adres muzeum.farmacji@muzeumwarszawy.pl

Program powstał we współpracy z Centrum Bioetyki i Bioprawa Wydziału Filozofii UW.

Harmonogram wykładów:

21 kwietnia, Jakub Zawiła-Niedźwiecki
Etyka badań klinicznych z udziałem człowieka, czyli jak testować nowe leki

5 maja, dr Emilia Kaczmarek
Czy na pewno potrzebujesz tej pigułki? O etyce marketingu produktów zdrowotnych

19 maja, Jakub Zawiła-Niedźwiecki
Wolność, bezpieczeństwo, szczepionki i medycyna alternatywna – bioetyka w erze wojen hybrydowych

2 czerwca, Joanna Wysocka-Andrusiewicz
Etyczne aspekty eksperymentów medycznych na zwierzętach