fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

28.06.2022 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży

Miasto i jego muzeum – wykłady

Miasto i jego muzeum – wykłady

Spotkania odbywają się stacjonarnie we wtorki, w siedzibie Centrum Interpretacji Zabytku przy ul. Brzozowej 11/13 na Starym Mieście.

Miasto i jego muzeum to wykłady o najcenniejszych kolekcjach sztuki, prezentowanych w miastach obecnych na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Wykłady w lipcu 2022 roku prowadzić będą historycy sztuki: dr Paweł Ignaczak i dr Olaf Kwapis, którzy opowiedzą o zagadnieniach związanych z wyróżnionymi miastami, ich historią oraz zgromadzonymi tam kolekcjami sztuki.

Koszt: 5 zł (bilety w sprzedaży na tydzień przed wydarzeniem online lub w kasie Centrum Interpretacji Zabytku)

Harmonogram wykładów

dr Paweł Ignaczak – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Prowadzi badania nad warszawskim środowiskiem graficznym XVIII w. oraz nad grafiką i kolekcjonerstwem w Polsce i Francji od XVIII do XX w.

dr Olaf Kwapis – historyk sztuki, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, adiunkt w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, badacz średniowiecznej i nowożytnej sztuki włoskiej (specjalizacja: historia sztuki średniowiecznego i nowożytnego Rzymu), organizator europejskich podróży edukacyjnych. Związany z Collegium Civitas w Warszawie (kierownik studiów podyplomowych „Historia sztuki. Interpretacje” oraz „Dziedzictwo śródziemnomorskie”). W Muzeum Warszawy pełni obowiązki kierownika Centrum Interpretacji Zabytku.