fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

24.10.2022 / Aktualności, Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy

Księgarnia w Izbie Pamięci

Księgarnia w Izbie Pamięci

Znajdziesz tu wydawnictwa związane z Warszawą i jej historią, szczególnie z Powstaniem Warszawskim.

Godziny otwarcia: wtorek—niedziela 9:00—16:00

„Zielone Ścieżki wokół Izby Pamięci na Woli”

Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy znajduje się w miejscu, w którym przeszłość mocno spleciona jest z teraźniejszością i dynamicznym rozwojem miasta. Z przewodnikiem „Zielone Ścieżki” i dołączoną do niego mapą poznasz lepiej tę część Woli. Więcej informacji.

„Alina Scholtz. Projektantka warszawskiej zieleni”

Prof. Romuald Gutt i inż. Alina Scholtz stworzyli koncepcję Cmentarza Powstańców Warszawy, która zakładała zbudowanie monumentalnej nekropolii-parku o powierzchni 13 hektarów. Więcej o Alinie Scholtz, która zadbała o roślinność w projekcie, przeczytasz w książce jej poświęconej. Więcej informacji.

„Wstecz. Historia Warszawy do początku”

Po niemal 50 latach od ostatniej przekrojowej publikacji dotyczącej historii Warszawy ukazało się „Wstecz” Błażeja Brzostka. Publikacja podważa ugruntowany obraz miasta, eksperymentuje, proponując spojrzenie wstecz – od roku 2021 do średniowiecznych początków miasta. Więcej informacji.

Seria Plany Warszawy

Dzięki serii wydawniczej Plany Warszawy prześledzisz rozwój przestrzenny miasta, na podstawie wybitnych dzieł kartografii ze zbiorów Muzeum Warszawy. Każda publikacja zawiera reprint planu w oryginalnej skali wraz z opracowaną legendą oraz książkę zawierającą szkic historyczny o Warszawie z czasów powstania planu. Więcej informacji.

Ukazały się w serii:

  • Plan Warszawy 1655. Erik Jönsson Dahlberg,
  • Plan Warszawy 1768. Georges Louis Le Rouge,
  • Plan Warszawy 1825. Korpus Inżynierów Wojskowych,
  • Plan Warszawy 1912. William Heerlein Lindley,
  • Plan Warszawy 1939. Książnica-Atlas,
  • Plan Warszawy 1955. Plan dzielnic centralnych m.st. Warszawy.

Zdjęcia: Tomasz Kaczor