14.12.2022 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Farmacji, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli

Weekend 17-18 grudnia – wstęp wolny

Zwiedzaj za darmo w weekend 17-18 grudnia!

Na Starym Mieście czekają na Ciebie wystawy Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90. w Muzeum Warszawy oraz Nie miałyśmy szczęśliwej gwiazdy, zapaliłyśmy własną. Herstorie warszawskie w Galerii Rynek 30, a także Zniszczenie i odbudowa Starego MiastaCentrum Interpretacji Zabytku.

Finisaż wystawy „Do użytku zewnętrznego. Grafika w przemyśle farmaceutycznym 1960–1980 w Muzeum Farmacji to ostatnia okazja zobaczyć niepokazywaną dotąd kolekcję ulotek oraz katalogów leków. Wystawa tylko do 18 grudnia!

Rodzinny weekend – tylko na Pradze!

Dzięki wystawie w Muzeum Warszawskiej Pragi „EkoEksperymentarium” sprawdzisz, jak codzienne czynności mogą korzystnie wpłynąć na środowisko. Po zwiedzeniu Oficyny Drukarskiej Muzeum Drukarstwa na Pradze i zapoznaniu się z dawnymi technikami druku, własnoręcznie wytłoczysz druk okolicznościowy na zabytkowej prasie drukarskiej.

Odwiedź nowe miejsce na Woli, czyli Izbę Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy.

Weź udział w gwiazdce sąsiedzkiej w Muzeum Woli (uwaga: płatne 10 zł)!

Na dłuższą wycieczkę wybierz się do Muzeum w Palmirach w Puszczy Kampinoskiej.

Jak pracujemy w święta?

W dniach 24, 25, 26, 31 grudnia, 1 stycznia wszystkie oddziały Muzeum Warszawy są zamknięte.

6 stycznia wszystkie oddziały Muzeum Warszawy są otwarte.