sob., 18.02.2023

Muzeum Warszawy
wstęp w cenie biletu na wystawę czasową

Gra we wspomnienia | „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”

Fotografia opowiada lata 90. i Warszawę tamtego czasu jak żadne inne medium. Fotografia była wtedy powszechnym sposobem zapisu rzeczywistości, która stale się zmieniała. Miastem zawładnęły kolorowe reklamy, wyrosły szklane wieżowce, na ulicach odbywał się wolny handel, szły nimi protesty i strajki.

• Jak wyglądało życie codzienne przed 30 laty?
  • Jakie zdobycze techniki i zagraniczne nowinki budziły w dzieciach i dorosłych zachwyt i chęć posiadania?
  • Jak ubierano się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku?
  • Gdzie najchętniej spędzano wolny czas?
  • W jaki sposób świętowano?

Podczas wspólnej zabawy przypomnimy sobie co i kiedy stało się dostępne w naszym kraju w okresie transformacji ustrojowej. Czekają na Was quizy, memory i tajemnicze przedmioty.

W przestrzeni wystawy poszukamy widoków Warszawy oraz foto-wspomnień zapisanych w kadrach sprzed 30 lat i zainspirujemy się nimi. Spróbujemy stworzyć nieprawdopodobne obrazy miasta wykorzystując technikę kolażu.

Zapraszamy na wspólną wyprawę w przeszłość!

Informacje praktyczne

Wstęp w cenie biletu na wystawę czasową.
Nie trzeba się wcześniej zapisywać.
Można dołączyć w dowolnym momencie.

Dla kogo: warsztaty otwarte dla rodzin z dziećmi w wieku 7+

Warsztaty towarzyszą wystawie „Błysk, mat, kolor. Fotografia i Warszawa lat 90.”.