04.07.2023 / Aktualności, Korczakianum

Król Maciuś Pierwszy

Korczakianum patronowało otwarciu pierwszego w Warszawie muralu Króla Maciusia Pierwszego!

Mural można podziwiać przy ul. Króla Maciusia 10 w warszawskim Marysinie, gdzie mieściła się „Różyczka” – filia Domu Sierot Janusza Korczaka/Henryka Goldszmita i Stefanii Wilczyńskiej.

Ten kolorowy mural przypomina nam dziś o nadziejach, które łączyć możemy z dziećmi, które – jak napisał Korczak we wstępie do Króla Maciusia – mogą naprawdę projektować lepszą rzeczywistość.

Jak napisał Korczak na otwarcie Domu Sierot:

Dzieci, górne miejcie marzenia. Coś z tego na pewno się stanie.

Król Maciuś I to powieść i bohater, który szczególnie dobrze oddaje istotę działalności i twórczości Janusza Korczaka.

Podziękowania dla: Wawerskie Centrum Kultury, pomysłodawcy Andrzeja Rukowicza, artystów: Adama Walasa, Stacja Muranów.

fot. Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer m. st. Warszawy