22.08.2023 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Muzeum Farmacji

Natura inspiruje. Warsztaty o zdrowiu i urodzie

Natura jest najlepszym źródłem inspiracji – o tym nie trzeba nikogo przekonywać. Po wakacyjnych spacerach etnobotanicznych zapraszamy Was z powrotem do Muzeum Farmacji. Tym razem, we współpracy z Gosią Ruszkowską, edukatorką przyrodniczą i współzałożycielką duetu Mead Ladies, przygotowaliśmy dla Was dwa niezwykłe warsztaty.

W ich trakcie wspólnie przygotujemy roślinne przetwory i kosmetyki, słuchając wciągających opowieści Gosi Ruszkowskiej. Motywem przewodnim będą produkty znane wszystkim, czyli… ryż i herbata, które ukażą nam bogactwo swoich zdrowotnych właściwości.

Przygotowane specyfiki będzie można zabrać do domu.

Dla kogo: dla dorosłych, dla młodzieży pow. 14 r.ż.

Gdzie: Muzeum Farmacji, ul. Piwna 31/33

Koszt: 30 zł

Bilety dostępne w kasach Muzeum Farmacji i online.

Herbaciane specyfiki

Kiedy: 16 września (sobota), godz. 11:00-13:00

Herbata niejedno ma imię – przekonajcie się na wrześniowych warsztatach, podczas których bliżej przyjrzymy się (nie tylko) herbacianym liściom i stworzymy z nich pomysłowe i użyteczne produkty.

• Jak utleniać liście ziół i po co się to właściwie robi?
  • Czy liście herbaciane można stosować leczniczo i w produktach kosmetycznych?
  • Czy naprawdę można wróżyć z fusów?
  • Jak zrobić herbaciane kadzidło w stylu zero waste?

Jeśli szukacie odpowiedzi na te pytania albo chcielibyście pogłębić już posiadaną wiedzę, koniecznie wpadnijcie na najbliższe zajęcia, podczas których zrobimy:

• herbaciane kadzidło,
  • teinowy puder dezodorujący
  • oraz utlenianą dziką herbatę z kwiatowym akcentem.

Ryż w roli głównej

Kiedy: 7 października (sobota), godz. 11:00-13:00

Jesień to wspaniały czas na przetwory. Tym razem przetwarzać będziemy… ryż. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego zadbamy również o urodę – również wykorzystując produkty ryżowe.

• Czy chcesz się dowiedzieć, jak zrobić  domowy ocet?
  • A może chcesz się nauczyć, jak stworzyć świetny ryżowy tonik do twarzy lub nabłyszczającą płukankę do włosów?

O fermentacji, recepturowaniu i aromatyzowaniu kosmetyków porozmawiamy już w czasie najbliższych warsztatów. Oczywiście wszystkie przyrządzone przez siebie produkty zabierzecie ze sobą do domu.