śr., 17.01.2024

Spacer
Muzeum Warszawy

Ferie w Warszawie: Warszawskie świętowanie – szopki bożonarodzeniowe

Podczas spaceru z cyklu Warszawskie świętowanie uważnie przyjrzymy się szopkom bożonarodzeniowym.

Sprawdzimy jaką mają formę artystyczną i czy poruszają także tematy współczesne. Poznamy ich historię i porozmawiamy o zimowym świętowaniu. Przebrani za kolędników odwiedzimy staromiejskie kościoły. Dowiemy się co oznacza słowo kolęda i wigilia, dlaczego nowy rok zaczyna się 1 stycznia i kim byli Trzej Królowie. Porównamy nasze tradycje z tradycjami innych narodów. Zobaczymy też najstarszą ruchomą szopkę w stolicy.

Dla kogo: spacer rodzinny, przygotowany z myślą o dzieciach 7-12 lat i ich opiekunach

Miejsce spotkania: zbiórka przy kasach Muzeum Warszawy w kamienicy nr 42

Sprawdź ofertę rodzinnych aktywności podczas ferii w Warszawie.