21.05.2024 / Aktualności, Biblioteka Warszawska, Działalność edukacyjna, Edukacja dla szkół

„Teatr w Warszawie. Warszawa w teatrze” – zwycięskie felietony

„Teatr w Warszawie. Warszawa w teatrze” to dziewiąta edycja organizowanego przez Muzeum Warszawy Varsavianistycznego Konkursu Literackiego dla dzieci i młodzieży, którego celem jest:

• popularyzowanie wiedzy o Warszawie,
  • poszerzenie znajomości historii naszego miasta
  • oraz promowanie i rozwijanie uzdolnień literackich młodych twórców.

Zadaniem uczestników konkursu było napisanie opowiadania lub felietonu tematycznie związanego i z teatrem, i z Warszawą.

Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym „Kroniki Warszawy” i prace laureatów drukowane są na łamach tego czasopisma.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 85 uczniów i uczennic.

Od uczniów i uczennic klas czwartych, piątych i szóstych szkoły podstawowej wpłynęło 38 prac, z klas siódmych i ósmych: 22, oraz 25 prac od młodzieży ze szkół ponadpodstawowych.

Komisja konkursowa nagrodziła 14 prac i 7 wyróżniła. Przyznała też podziękowania i upominki dla nauczycieli nagrodzonych i wyróżnionych uczniów i uczennic.

Prace konkursowe nagrodzone pierwszym miejscem:

Mikołaj Jabłoński, uczeń 5 klasy Szkoły Podstawowej nr 275 im. Artura Oppmana w Warszawie, nauczycielka, pani Aleksandra Budkowska

Klasa piąta i „Piotruś Pan”, czyli jak trenowaliśmy empatię i zwiedzaliśmy Warszawę POBIERZ PDF

Róża Missala, uczennica 8 klasy Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 61 Pro Futuro w Warszawie, nauczycielka, pani Mariola Kudytyn-Mroczek

Poseł i Kleopatra POBIERZ PDF

Szymon Pawluczuk, uczeń 8 klasy Społecznej Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11 STO
 w Warszawie, nauczycielka, pani Magdalena Kowalczuk

Teatralne dylematy młodego człowieka POBIERZ PDF

Natalia Żbikowska, uczennica 4tc1 klasy Technikum  Zespołu Szkół Poligraficznych im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, nauczycielka, pani Anna Leoniak

Zagubione Światy: Teatr Warszawski w Krainie Marzeń POBIERZ PDF