sob., 05.04.2025

Muzeum Warszawy

Schabowy w Egipcie? | „Na miejscu i na wynos. Kuchnia warszawska”

Kuchenne ewolucje – jak i co jadała Warszawa przez wieki?

Wystawa Na miejscu i na wynos. Kuchnia warszawska opowiada historię miasta… od kuchni!

Warsztaty dla młodzieży o zdrowym żywieniu, podczas których zwiedzanie wystawy połączymy z praktycznymi aktywnościami i dobrą zabawą przy wspólnym stole.

W czasie warsztatów przyjrzymy się wpływom kuchni warszawian wywodzących się z innych kultur na to, co na co dzień jemy i co uważamy za nasze warszawskie. Zastanowimy się też, jak bardzo jesteśmy otwarci na nowe doznania kulinarne i czy kuchnia fusion to nasza przyszłość.

Sprawdź program wydarzeń towarzyszących wystawie.