21.06.2023 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla szkół
Drodzy Nauczyciele i Drogie Nauczycielki!
Serdecznie dziękujemy za liczne zgłoszenia do współpracy eksperckiej z zespołem edukacyjnym Muzeum Warszawy. Do współpracy możemy zaprosić cztery osoby, których imiona i nazwiska publikujemy poniżej.
Planujemy kolejne programy z udziałem nauczycielek i nauczycieli, ponieważ Wasz głos jest dla nas ważny. Informacje o kolejnych inicjatywach będziemy publikować na naszej stronie oraz w mediach społecznościowych.
Do współpracy zapraszamy:
- Joannę Bisz,
- Katarzynę Jasińską,
- Biankę Jaworską,
- Ewę Kopowską – Nowak.
Potrzebujemy Waszego wsparcia w konsultowaniu scenariuszy lekcji muzealnych i oferty edukacyjnej adresowanej do uczennic i uczniów szkół podstawowych!
Muzeum Warszawy to muzeum miejskie. Nasza siedziba główna znajduje się na Rynku Starego Miasta, a liczne oddziały rozproszone są po całej Warszawie i nieco poza nią.
Opowieści snute w każdym z oddziałów budują zróżnicowany i barwny obraz tętniącego życiem miasta – zachwycającego i mocno doświadczonego. Można u nas posłuchać o niesamowitych zdarzeniach z przeszłości i podyskutować o przyszłości. Angażujemy uczestników i uczestniczki różnymi działaniami interaktywnymi, grami, zagadkami, działaniem twórczym, by wizyta w muzeum stanowiła ciekawe doświadczenie.
Bardzo ważne są dla nas zagadnienia związane ze współczesnością, wielokulturowością, edukacją obywatelską, wyzwaniami stojącymi przed mieszkankami i mieszkańcami miasta. Realizowaliśmy wiele projektów tego typu, np. Miasto tworzą obywatele, Poznajmy się w Warszawie, Wielokulturowość – integracja i współpraca, Klub kulturalny. Łączymy międzypokoleniowo, międzykulturowo i angażujemy się w działania na rzecz przemian społecznych.
Nasze zajęcia adresowane do grup szkolnych poruszają wątki od historii i legend do współczesności i potrzeb społecznych. Chcemy tworzyć działania edukacyjne poprzez współpracę i relację.
Zasady współpracy
Zapraszamy do współpracy nauczycielki i nauczycieli szkół podstawowych, którzy:
- przeczytają nasze scenariusze zajęć i zaopiniują je pod kątem ich użyteczności w procesie edukacyjnym (każda osoba opiniuje 4 scenariusze lekcji muzealnych, a opinię przekazuje na przygotowanym przez nas formularzu),
- zaproponują zmiany lub zgłoszą sugestie dotyczące przeczytanych scenariuszy,
- zapoznają się z opisem oferty lekcji muzealnych umieszczonej na stronie muzeum i zaopiniują jej konstrukcję, zakres informacji i ich przydatność,
- wezmą udział w trzech spotkaniach stacjonarnych zaplanowanych na: 12, 26, 28 lipca, godz. 12:00-15:00.
Współpraca odbędzie się na podstawie umowy zlecenia, oferujemy wynagrodzenie w wysokości 1000 zł brutto. Taka forma współpracy może być formą realizacji awansu zawodowego – więcej informacji tutaj: docs.google.com/document/
Aby zgłosić się do programu konsultacji, prosimy o wypełnienie formularza: forms.gle/LdVxHrzAVmgHzG9y5
Zgłoszenia
Na zgłoszenia czekamy do 4 lipca do końca dnia.
Do współpracy możemy zaprosić cztery osoby. Wyniki naboru zostaną opublikowane na naszej stronie do 6 lipca do południa (z wybranymi osobami skontaktujemy się także telefonicznie).
W przypadku pytań, zapraszamy do kontaktu:
Katarzyna Liwak-Rybak
katarzyna.liwak-rybak@muzeumwarszawy.pl