fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

27.01.2022 / Aktualności, Muzeum Farmacji

Dyżur przewodnicki dla zwiedzających z niepełnosprawnością wzroku

Dyżur przewodnicki dla zwiedzających z niepełnosprawnością wzroku

Zapraszamy osoby z niepełnosprawnością wzroku na oprowadzanie z audiodeskrypcją po wystawie głównej Muzeum Farmacji.

Dla chętnych przewidujemy możliwość dotykania zabytkowych mebli aptecznych oraz różnorodnych przedmiotów: butli i słojów aptecznych, szpatułek, wag, moździerzy. Na koniec spotkania proponujemy krótki warsztat – ucieranie ziołowej mieszanki na wzmocnienie odporności.

Na miejscu udostępniamy także teksty brajlowskie z opisami poszczególnych sal i eksponatów. W trzeciej sali nazwanej Forum magistry Antoniny Leśniewskiej znajduje się czytelnia. Tam można samodzielnie i we własnym tempie zapoznać się z tekstami do wystawy.

Teksty brajlowskie zostały przygotowane dzięki współpracy z Ośrodkiem Szkolno–Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach.

Terminy dyżurów przewodnickich:

Wstęp bezpłatny.

Więcej terminów wkrótce.

Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać telefonicznie:

Katarzyna Kucharska-Hornung: +48 723 249 092

Opis wejścia do Muzeum z ul. Piwnej:

Do Muzeum Farmacji wchodzimy prosto z ulicy. Uwaga na jeden wysoki schodek. Drewniane drzwi otwierają się do wewnątrz, klamka po prawej stronie. Za drzwiami korytarz długości 4 metrów i 80 centymetrów zakończony kasą. Po prawej stronie korytarza, zabytkowa ława z rzeźbionym zapleckiem. Zwiedzający mogą z niej korzystać. Po lewej stronie korytarza na ścianie wieszaki na kurtki, płaszcze, plecaki.