23.05.2023 / Aktualności, Edukacja dla rodzin, Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy, Muzeum Warszawskiej Pragi

Animacje Maxa Fleischera na Woli

Spotkanie z niepowtarzalnymi animacjami Maxa Fleischera. Studio tego urodzonego w Krakowie artysty jako jedyne mogło konkurować w latach trzydziestych z wytwórnią Walta Disneya.

Sylwetka twórcy, początki filmu animowanego, kolorowe celuloidy, oryginalne filmy wyprodukowane w latach trzydziestych i czterdziestych o przygodach dwóch największych gwiazd studia Fleischera: Popeye’a i Supermana.

Kiedy: 1 czerwca (czwartek), godz. 16:30
Gdzie: Izba Pamięci, ul. Wolska 168
Dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli
Koszt: udział bezpłatny POBIERZ BILET

Stare Miasto

3 czerwca (sobota) w Muzeum Warszawy to wydarzenia takie jak oprowadzania z nastoletnimi uczestnikami kursu „Sztuka opowiadania”, warsztaty rodzinne na wystawie „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949” oraz gra muzealna.

Godz.: 11:30–14:30
Koszt: w cenie biletu na wystawę
Warsztaty rodzinne na wystawie „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949”

Godz.: 13:00–15:00
Koszt: udział bezpłatny
Oprowadzanie po Muzeum Warszawy przez nastolatków!

Godz.: 15:00–16:30
Koszt: 10 zł
Muzealny detektyw – gra muzealna

Warszawska Praga

3 czerwca w Muzeum Warszawskiej Pragi to dzień z wystawą „Kolej na Pragę”: warsztaty i oprowadzanie.

Godz.: 11:00–14:00
Wielki powrót „Lokomotywy” – warsztaty i mini spektakl
Koszt: udział bezpłatny

Godz.: 11:00–13:00