30.09.2024 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Działalność edukacyjna, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Farmacji, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli

Festiwal Kultury Bez Barier

Dołączyliśmy do grona partnerów Festiwalu Kultury bez Barier, który od lat celebruje dostępność w kulturze i promuje inkluzywne podejście do sztuki i wydarzeń kulturalnych. Festiwal jest świętem otwartości, różnorodności i równości, a my chcemy być częścią tej wspaniałej inicjatywy, która umożliwia dostęp do kultury każdemu – niezależnie od wieku, potrzeb czy ograniczeń.

Dlaczego wspieramy Festiwal Kultury bez Barier? Ponieważ wierzymy, że kultura powinna być dla wszystkich. Od lat pracujemy nad tym, aby nasze przestrzenie były dostępne dla każdego – dla osób z niepełnosprawnościami, seniorów, rodzin z dziećmi, a także tych, którzy rzadko korzystają z wydarzeń kulturalnych. Festiwal daje nam możliwość wzmocnienia tych działań i podkreślenia, że każdy, niezależnie od swoich potrzeb, jest mile widziany w świecie kultury.

Wydarzenie festiwalowe:

16 października (środa), godz. 17:00–17:30
Aptekarz czy aromatariusz? O zapachach w dawnej aptece – oprowadzanie po Muzeum Farmacji (ul. Piwna 31/33)

16 października (środa), godz. 16:00–19:00
Warsztaty z makaty w Muzeum Woli (ul. Srebrna 12)

17 października (czwartek), godz. 11:30–12:30
Cała Praga w trzech budynkach – oprowadzanie po Muzeum Warszawskiej Pragi z tłumaczeniem na pjm (ul. Targowa 50/52)

17 października (czwartek), godz. 17:00–18:00
Oprowadzanie po wystawie „EUFORIA. O warszawskiej scenie klubowej po 1989 roku” z tłumaczeniem na pjm w Muzeum Woli (ul. Srebrna 12)

17 października (czwartek), godz. 15:00–16:30
Drukarskie historie – oprowadzanie z elementami warsztatów po Muzeum Drukarstwa (ul. Ząbkowska 23/35)

17 października (czwartek), godz. 17:00–19:00