20.06.2024 / Aktualności, nagrody i wyróżnienia

Głosowanie na wydarzenie historyczne roku!

Bierzemy udział w organizowanym przez Muzeum Historii Polski Plebiscycie Wydarzenie Historyczne Roku. Do 31 lipca można głosować na wybraną przez jury finałową piętnastkę w trzech kategoriach: Wydarzenie, Wystawa oraz Edukacja.

Wystawa „Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949” o micie odradzającej się po wojnie stolicy została nominowana w kategorii Wystawa i dzięki Waszym głosom może wygrać.

Jak zagłosować?

• Wejść na stronę www.whr.muzhp.pl,
  • zapoznać się z poszczególnymi wydarzeniami,
  • zaakceptować regulamin Plebiscytu
  • i oddać łącznie trzy głosy, jeden głos na jeden projekt w każdej kategorii.

Zgruzowstanie Warszawy 1945–1949

Po raz pierwszy na wystawie o odbudowie Warszawy gruzy stały się centrum opowieści.

Wystawie towarzyszył bogaty program wydarzeń (w tym dla osób z niepełnosprawnościami) oraz publikacja Zgruzowstanie. Przeszłość i przyszłość ruin w architekturze (dostępna w sprzedaży w księgarni Muzeum Warszawy).

Do wystaw stworzyliśmy również audioprzewodnik w formie podcastu (więcej informacji) oraz wideooprowadzanie.