28.08.2024 / Aktualności, Korczakianum

Icek – chłopiec z warszawskiego getta

Jak dziś należy mówić o Zagładzie? Powieść graficzna Jacka Rewerskiego i Christophe’a Mahieu „Icek – chłopiec z warszawskiego getta” jest próbą znalezienia nowego języka opowiadającego o wojnie. Wokół publikacji zbudowano mobilną wystawę, którą do 3 września zobaczycie w Korczakianum na ulicy Jaktorowskiej 6.

W historycznym budynku Korczakowskiego Domu Sierot kuratorka Joanna Sieklicka skupia się na niezwykłej powieści, jej strukturze i kontekstach.

Powieść zbudowana jest w oparciu o:

• połączenie obrazu ze słowem,
  • celowo zdefragmenaryzowaną narrację,
  • ożywiającą przekaz konwencję rozmowy,
  • mieszankę realizmu z surrealizmem,
  • konkretne informacje o wydarzeniach historycznych.

Przekonajcie się o jej wyjątkowości odwiedzając Korczakianum!

Kiedy?

Od poniedziałku do piątku, do 3 września, w godzinach od 10.00 do 16.00. Wstęp wolny.

Gdzie?

Korczakianum, ul. Jaktorowska 6

Głównym organizatorem wydarzenia jest Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego na Koszykowej.

„Icek – chłopiec z warszawskiego getta”
Autorzy: Jacek Rewerski, Christophe Mahieu
Wydawnictwo: Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy – Biblioteka Główna Województwa Mazowieckiego
Warszawa 2024