14.07.2023 / Aktualności, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry
Jak dojechać do Puszczy Kampinoskiej?
Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry jest ulokowane 30 km od Warszawy i znajduje się w sercu Puszczy Kampinoskiej. Upamiętnia ofiary egzekucji przeprowadzanych w tym miejscu w latach 1939–1943.
Wizytę w Palmirach można połączyć ze spacerem lub wycieczką rowerową po okolicy!
Szczegółowych informacji o Puszczy Kampinoskiej szukajcie na oficjalnej stronie parku: kampinoski-pn.gov.pl
Dojazd do Puszczy Kampinoskiej
Samochodem od strony Bielan i Żoliborza (od granicy Warszawy ok. 30 min. jazdy, a ze Śródmieścia ok. 50 min. jazdy) ul. Wólczyńską do skrzyżowania z Arkuszową, następnie ul. Arkuszową do skrzyżowania z Estrady, dalej ul. 3 Maja przez Mościska, Laski, Izabelin i Truskaw.
Przy pętli autobusowej w Truskawiu skręcić w prawo w ul. Skibińskiego, następnie tzw. Drogą Palmirską do parkingu w Pociesze lub przy Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry.
Samochodem od dojazd od strony Łomianek (od granicy Warszawy ok. 25 min. jazdy, a ze Śródmieścia ok. 40 min. jazdy) ul. Marymoncką lub Wybrzeże Gdyńskie do ul. Pułkowej, a następnie ul. Kolejowej przez Łomianki, Dziekanów Leśny, i Nowy Dziekanów (trasa E77).
Skręcić na skrzyżowaniu w ul. Kusocińskiego, następnie tzw. Drogą Palmirską do parkingu w Pociesze lub przy Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry.
Transportem publicznym
W trosce o środowisko naturalne zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. Leśne trasy do Muzeum – Miejsca Pamięci Palmiry prowadzą przez Truskaw lub Sieraków.
W okresie letnim bezpośrednio dojedziecie do Muzeum – Miejsca Pamięci Palmiry okresowym autobusem 800 z przystanku Metro Młociny.
Aktualne rozkłady jazdy dostępne są na stronie www.ztm.waw.pl.
Muzeum w Palmirach
Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry upamiętnia ofiary masowych egzekucji przeprowadzonych na terenie Puszczy Kampinoskiej. Wystawa opowiada biogramy wybranych ofiar, pokazuje fotografie, pamiątki związane z ich życiem prywatnym, społecznym i zawodowym, a obok znajduje się Cmentarz w Palmirach, nad którym górują 3 krzyże otoczone jałowcami.
Oprowadzania po wystawie odbywają się w soboty o godzinie 12:00, trwają około godziny.
Dla kogo: osoby od 12 roku życia (o wejściu młodszych dzieci decydują ich opiekunowie)
Wstęp wolny. Bezpłatne bilety do pobrania online i w kasie biletowej.
Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową
Jeden poziom, szerokie przejścia, brak progów, w budynku łazienka dla osób poruszających się na wózkach i z problemami z poruszaniem.
Dla osób poruszających się na wózkach istnieje możliwość zainstalowania podjazdu pod drzwi wejściowe oraz platformy do zjazdu na cmentarz.
Zdjęcia: Tomasz Kaczor