14.07.2023 / Aktualności, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry

Jak dojechać do Puszczy Kampinoskiej?

Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry jest ulokowane 30 km od Warszawy i znajduje się w sercu Puszczy Kampinoskiej. Upamiętnia ofiary egzekucji przeprowadzanych w tym miejscu w latach 1939–1943.

Wizytę w Palmirach można połączyć ze spacerem lub wycieczką rowerową po okolicy!

Szczegółowych informacji o Puszczy Kampinoskiej szukajcie na oficjalnej stronie parku: kampinoski-pn.gov.pl

Dojazd do Puszczy Kampinoskiej

Samochodem od strony Bielan i Żoliborza (od granicy Warszawy ok. 30 min. jazdy, a ze Śródmieścia ok. 50 min. jazdy) ul. Wólczyńską do skrzyżowania z Arkuszową, następnie ul. Arkuszową do skrzyżowania z Estrady, dalej ul. 3 Maja przez Mościska, Laski, Izabelin i Truskaw.

Przy pętli autobusowej w Truskawiu skręcić w prawo w ul. Skibińskiego, następnie tzw. Drogą Palmirską do parkingu w Pociesze lub przy Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry.

Samochodem od dojazd od strony Łomianek (od granicy Warszawy ok. 25 min. jazdy, a ze Śródmieścia ok. 40 min. jazdy) ul. Marymoncką lub Wybrzeże Gdyńskie do ul. Pułkowej, a następnie ul. Kolejowej przez Łomianki, Dziekanów Leśny, i Nowy Dziekanów (trasa E77).

Skręcić na skrzyżowaniu w ul. Kusocińskiego, następnie tzw. Drogą Palmirską do parkingu w Pociesze lub przy Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry.

Transportem publicznym

W trosce o środowisko naturalne zachęcamy do korzystania z komunikacji miejskiej lub rowerów. Leśne trasy do Muzeum – Miejsca Pamięci Palmiry prowadzą przez Truskaw lub Sieraków.

W okresie letnim bezpośrednio dojedziecie do Muzeum – Miejsca Pamięci Palmiry okresowym autobusem 800 z przystanku Metro Młociny.

Aktualne rozkłady jazdy dostępne są na stronie www.ztm.waw.pl.

Muzeum w Palmirach

Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry upamiętnia ofiary masowych egzekucji przeprowadzonych na terenie Puszczy Kampinoskiej. Wystawa opowiada biogramy wybranych ofiar, pokazuje fotografie, pamiątki związane z ich życiem prywatnym, społecznym i zawodowym, a obok znajduje się Cmentarz w Palmirach, nad którym górują 3 krzyże otoczone jałowcami.

Oprowadzania po wystawie odbywają się w soboty o godzinie 12:00, trwają około godziny.

Dla kogo: osoby od 12 roku życia (o wejściu młodszych dzieci decydują ich opiekunowie)

• Bilet normalny: 5 zł
  • Bilet ulgowy: 3 zł
  • Bilet normalny grupowy powyżej 10 osób: 3 zł za osobę.
  • Bilet rodzinny (2 osoby dorosłe + od 1 do 6 dzieci): 10 zł.

Bilety do kupienia online i w kasie biletowej.

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchową

Jeden poziom, szerokie przejścia, brak progów, w budynku łazienka dla osób poruszających się na wózkach i z problemami z poruszaniem.

Dla osób poruszających się na wózkach istnieje możliwość zainstalowania podjazdu pod drzwi wejściowe oraz platformy do zjazdu na cmentarz.

Zdjęcia: Tomasz Kaczor