03.06.2022 / Aktualności, Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy, Muzeum Woli

Jakie działania w Izbie Pamięci?

W Parku Powstańców Warszawy na Woli powstaje Izba Pamięci. W tym miejscu pamiętamy o powstańcach i cywilach, którzy zginęli w czasie powstania warszawskiego. Nigdy więcej wojny to najważniejsze przesłanie Izby Pamięci.

Izba będzie prowadzona przez Muzeum Warszawy. Wystawy otworzymy w październiku. Poza wystawami w Izbie planujemy pokazy filmów, spotkania, koncerty oraz lekcje. Chcemy poznać opinie mieszkańców i mieszkanek na temat tego, jakie działania mogłyby się dziać w tym miejscu.

Dlatego razem z Fundacją Pole Dialogu, pod nadzorem Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, od 1 do 26 czerwca prowadzimy konsultacje społeczne.

Porozmawiajmy o tym, co będzie się działo w Izbie Pamięci:

• O jakich tematach rozmawiać w Izbie Pamięci?
  • W jakich działaniach chciałbyś/chciałabyś uczestniczyć?
  • Jakie zajęcia są atrakcyjne dla mieszkańców?

Propozycje zgłoszone podczas konsultacji pomogą dopracować pomysły na działania i aktywności oraz dostosować ofertę do potrzeb i oczekiwań mieszkańców i mieszkanek.

Jak można wziąć udział w konsultacjach?

Na spotkaniu online:

6 czerwca (poniedziałek), godz. 17-19

• Na platformie ZOOM – możesz zabrać głos w dyskusji z wizją i fonią. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, napisz na konsultacje@poledialogu.org.pl, link do spotkania oraz instrukcję prześlemy w mailu zwrotnym.
  • Na kanale YouTube – możesz oglądać spotkanie i dyskutować na czacie.

Przy wózku konsultacyjnym:

• 8 czerwca (środa), godz. 13-15, na Ulrychowie (start przy LXXXVI LO im. Batalionu „Zośka”, ul. Garbińskiego 1),
  • 12 czerwca (niedziela), godz. 14-18, podczas Wolskiego Korowodu w Parku im. Gen. J. Sowińskiego,
  • 14 czerwca (wtorek), godz. 16-19, na ul. Sowińskiego w okolicach Izby Pamięci,
  • 23 czerwca (czwartek), godz. 10-12, na Odolanach (start na skwerze przy Skrzyżowaniu ul. Sowińskiego i Jana Kazimierza).

Podczas spotkań:

• 7 czerwca (wtorek), godz.10-12, w MAL Kotłownia przy Jana Olbrachta 9a – dla osób starszych,
  • 7 czerwca (wtorek), godz. 17–19, w siedzibie Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta 28 – dla osób i organizacji społecznych zainteresowanych historią,
  • 8 czerwca (środa), godz.17–19, spotkanie online dla nauczycielek i nauczycieli,
  • 13 czerwca (poniedziałek) w godzinach szkolnych, w LO im. Batalionu „Zośka”, przy Garbińskiego 1 – dla młodzieży.

Opinie możesz też przesłać na maila konsultacje@poledialogu.org.pl

Dowiedz się więcej o Izbie Pamięci.

Informacje o konsultacjach: https://konsultacje.um.warszawa.pl/jaka_izba_pamieci

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!

Zdjęcie główne: Tomasz Kaczor