15.11.2022 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla szkół
Jednodniowe szkolenie online
Wielokulturowość – integracja i współpraca
- Uczysz w przedszkolu lub zerówce?
- Do Twojego przedszkola chodzą dzieci z Ukrainy lub innych części świata?
- Miewasz wątpliwości, jak z nimi pracować?
- Zastanawiasz się, co powiedzieć i zrobić, a czego nie, aby uwzględniać ich doświadczenia?
- Chcesz czuć się bardziej komfortowo w takich sytuacjach?
Zapraszamy na szkolenie, które przygotowaliśmy specjalnie dla Was: nauczycielek i nauczycieli publicznych przedszkoli i zerówek (także tych szkolnych).
Jednodniowe szkolenie online poprowadzą nasze ekspertki. W programie:
- zajęcia dotyczące bariery językowej i tego, jak sobie z nią radzić,
- mapowanie miejsc, gdzie można szukać wsparcia i rozwiązań,
- spotkanie z przedszkolanką i psycholożką z Ukrainy, która opowie o ukraińskim systemie kształcenia i o różnicach kulturowych.
Szkoleniom towarzyszyć będą praktyczne materiały dydaktyczne.
Informacje praktyczne:
Szkolenie odbywa się w godzinach 10-15.30 z przerwami 21 listopada.
Szkolenie odbywa się na platformie ZOOM – linki zostaną rozesłane rano 21 listopada.
Zapisy na szkolenia przyjmujemy przez formularz do 19 listopada: https://forms.gle/DqdPUpesBs51jmPe9
Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Po szkoleniu wystawiamy zaświadczenie.
Kto będzie prowadził zajęcia?
Olena Bulgakova – pochodzi z Ukrainy, jest absolwentką psychologii w Akademii Zarządzania Personelem we Lwowie oraz Wyższej Szkoły Pedagogiki Dziecięcej we Lwowie. Od 22 lat mieszka w Polsce. Od tego roku współpracuje z Muzeum Warszawy, gdzie prowadzi zajęcia dla grup z dziećmi z Ukrainy. Wspiera wiele naszych programów: Poznajmy się w Warszawie, kawiarenkę językową, mikrowyprawy miejskie.
Katarzyna Žák–Caplot – kierowniczka Biblioteki w Muzeum Warszawy. Specjalistka w dziedzinie nauczania języka polskiego jako obecego. Posiada duże doświadczenie zarówno w nauczaniu języka, jak i pokazywaniu sposobów na przełamywanie barier językowych. Stworzyła jedyny w Polsce projekt Warszawa dla średnio zaawansowanych koncentrujący się na nauce języka i kultury polskiej dla obcokrajowców z wykorzystaniem zbiorów bibliotecznych i eksponatów muzealnych (lekcje metodą CLIL, warsztaty, gry muzealne i miejskie) oraz prowadzeniu warsztatów metodycznych dla nauczycieli JPJO ze Wschodu. W wakacje prowadziła projekt Moje muzeum – moja opowieść, którego rezultaty można zobaczyć na eskpozycji w Muzeum Warszawy.
Centrum Wielokulturowe w Warszawie –to miejsce aktywności lokalnej, drugi dom dla imigrantów, w którym każdy znajdzie informację i wsparcie. To także przyjazna przestrzeń do wymiany poglądów, poznawania kultur i realizacji pomysłów. Centrum istnieje po to, aby wspierać integrację międzykulturową i obywatelską mieszkańców i mieszkanek Warszawy. Centrum Wielokulturowe jest projektem współfinansowanym przez miasto stołeczne Warszawa.
Projekt finansuje miasto stołeczne Warszawa.