15.05.2024 / Aktualności, Katalogi wystaw, Wydawnictwa

Julia Keilowa. Projektantka art déco

Wystawie Julia Keilowa. Projektantka (21 marca – 1 września 2024 roku) towarzyszy polsko-angielska publikacja Julia Keilowa. Projektantka art déco pod redakcją kuratorek wystawy – Agnieszki Dąbrowskiej i Moniki Siwińskiej.

Wydawnictwo przybliża sylwetkę projektantki, jej warsztat, drogę zawodową oraz sposoby budowania własnej marki. Książka zawiera też pierwszy katalog twórczości metaloplastycznej Keilowej, który obejmuje udokumentowane projekty jej autorstwa i pokazuje walory powstałego w krótkim czasie, ale niezwykle bogatego dorobku.

Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami obiektów z epoki i wykonanymi współcześnie oraz materiałami archiwalnymi.

W części katalogowej projektantki książki Nicola Cholewa i Magda Heliasz zastosowały unikalny zabieg – pokrycie srebrną farbą tylko fragmentów obiektów, w zależności od ich faktury, barwy czy oświetlenia. To wyjątkowe rozwiązanie formalne jeszcze bardziej wzbogaca doświadczenie obcowania ze znakomitymi pracami Keilowej.

Do kupienia w księgarni Muzeum Warszawy.