27.06.2023 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Muzeum Woli
Kim jestem?
Warsztaty o tożsamości
Tożsamość każdej osoby składa się z wielu cech. Na niektóre z nich mamy wpływ, z innymi po prostu się rodzimy. Płeć, wiek, zdrowie, kolor skóry, klasa społeczna, orientacja psychoseksualna, zawód, ulubiona stacja radiowa. To przykłady cech, które opisują moją tożsamość, a jednocześnie przypisują mnie do rożnych grup.
Z przynależnościami wiążą się emocje. Niektóre przynależności mogą się wiązać z poczuciem dumy, siły, sprawczości (jestem Polką, Warszawianką, kibicuję Legii). Inne przynależności, w niektórych sytuacjach, mogą wiązać się z poczuciem niepewności, wstydu, umniejszenia (jestem kobietą, pochodzę ze wsi, jestem muzułmanką).
Na warsztatach przyjrzymy się własnym tożsamościom żeby lepiej zrozumieć ich wpływ na naszą codzienność i wybory, których dokonujemy.
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Kiedy? 2 lipca (niedziela), godz. 10:00-16:00
Dla kogo? Dla osób, które ukończyły 16 rok życia.
Maksymalna liczba osób: 15 (udział na podstawie pobranych bezpłatnych biletów)
UWAGA: W przypadku zbyt małej ilości zgłoszeń zastrzegamy sobie prawo do rezygnacji z przeprowadzenia warsztatów.
Prowadzące:
Lena Rogowska-Lewandowska – trenerka, facylitatorka. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, Wydziału Filozofii UW, Gender Studies IBL PAN, Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego, Zaawansowanej Szkoły Facylitacji Społecznej, oraz Podyplomowych Studiów Porozumienia bez Przemocy na Collegium Civitas.
Od kilkunastu lat współpracuje z instytucjami (ngo, biznes, uczelnie wyższe, instytucje kultury) w obszarze komunikacji, budowania kultury informacji zwrotnej w instytucji, przeciwdziałania dyskryminacji i innym formom przemocy. Wiceprezeska Fundacji Kultury Dialogu.
Marta Lewandowska – trenerka warsztatu umiejętności psychospołecznych, działaczka społeczna. Absolwentka filozofii i bioetyki na UW. Współzałożycielka Fundacji Kultury Dialogu. Przez 11 lat prowadziła warsztaty teatralne w VII LO im. Juliusza Słowackiego w Warszawie.
Zajmuje się tematyka różnorodności społecznej, włączenia społecznego. Pracuje z zespołami instytucji publicznych i organizacji pozarządowych wspierając je w budowaniu otwartego i bezpiecznego środowiska pracy.
Fundacja Kultury Dialogu działa od 2015 roku. Od początku istnienia organizuje i prowadzi szkolenia i warsztaty w różnych obszarach związanych z dialogiem i równością. Zajmuje się również tematami związanymi z samorzecznictwem i intersekcjonalnością. Działa przede wszystkim na terenie Warszawy i Mazowsza.
Projekt finansowany przez m.st. Warszawa.
„Otwarta historia. W stronę muzeów wielonarracyjnych” to projekt wsparty finansowo przez Biuro Kultury m.st. Warszawy w ramach Funduszu Instytucji Kultury, towarzyszący wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”, realizowanej w Muzeum Woli od lutego do lipca 2023 roku.