20.04.2023 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin, Muzeum Warszawskiej Pragi

KOLEKCJE. Działania na zbiorach Muzeum Warszawskiej Pragi

Warsztaty rodzinne wokół kolekcji Muzeum Warszawskiej Pragi.

Do Muzeum Warszawskiej Pragi powrócił cykl „Kolekcje”. Wraz ze stałą grupą warsztatową opracowujemy materiał do wystawy, której otwarcia oczekujemy w 2025 roku. Na zajęciach działamy w odniesieniu do przedmiotów ze zbiorów Muzeum Warszawskiej Pragi, które możecie zobaczyć gablocie przed Salą Targu Praskiego. Bądźcie czujni – przedmioty będą zmieniać się wraz z tematem warsztatów.

Będziemy doświadczać przedmiotów wszystkimi zmysłami. Eksperymentując ze słowem, obrazem i materią, wspólnie stworzymy otwarty proces pracy z kolekcją – muzealną i osobistą. Przekonamy się, że  na rzeczy można patrzeć z wielu perspektyw. Odkryjemy jak wiele treści niosą ze sobą przedmioty z naszego otoczenia i jak ważną rolę odgrywają w naszych wspomnieniach, rodzinnych zwyczajach.

Harmonogram warsztatów

UWAGA! Warsztaty będą kontynuowane po wakacjach, we wrześniu.

Koszt: 10 zł (dziecko plus 1 opiekun)
Bilety dostępne w kasie biletowej i online.
Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 6 lat+

22 czerwca (sobota), godz. 12:00
Drugie życie zabawek

1 czerwca (sobota), godz. 12:00
Truskawkowe warsztaty kulinarne

25 maja (sobota), godz. 12:00
Warsztaty animacji poklatkowej, cz. II

11 maja (sobota), godz. 12:30
Warsztaty animacji poklatkowej, cz. I

27 kwietnia (sobota), godz. 11:00
Rodzinne warsztaty bajkopisarskie

Wakacyjne terminy spotkań będę aktualizowane.

Jeśli masz pytanie związane z cyklem „Kolekcje”, lub chcesz wziąć udział w procesie tworzenia wystawy, skontaktuj się z Małgorzatą Czekajło, koordynatorką projektu: malgorzata.czekajlo@muzeumwarszawy.pl