fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

07.06.2024 / Aktualności, Edukacja w Izbie Pamięci, Izba Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy

Mój dobrostan a trudne tematy

Mój dobrostan a trudne tematy

Jak radzić sobie ze stresem? Co robić z emocjami? Jak się dogłębnie zrelaksować?

Izba Pamięci zaprasza na warsztaty, w czasie których doświadczona choreoterapeutka Katarzyna Orowiecka przedstawi praktyczne sposoby na zadbanie o swój dobrostan. Kim jest choreoterapeuta? To osoba wykorzystująca w swej pracy ruch i taniec, który nawet najprostszy, wykonywany na siedząco, pozwala wyrazić emocje.

Czy Izba Pamięci jest dobrym miejscem, by się nad tym zastanowić? Tak. Zarówno Izba, jak i Cmentarz Powstańców są nierozerwalnie związane z tragicznymi wydarzeniami w polskiej historii. Jednocześnie, otoczone wspaniałym o tej porze parkiem, niosą w sobie przesłanie o wartości każdego życia, bez względu na pochodzenie czy wiek. Paradoksalnie to zestawienie śmierci i życia jest dobrą okazją do wyciszenia się, zastanowienia i wyrażenia emocji, które pojawiają się w nas w czasie spotkania z tak trudnymi tematami jak życie, jego fizyczny aspekt oraz śmierć.

Nie trzeba brać udziału w całej serii spotkań. Ilość warsztatów prosimy dobrać według własnych możliwości czasowych.

Spotkanie poprowadzi Katarzyna Orowiecka, choreoterapeutka prowadząca w szpitalu NFZ terapię ruchem i tańcem.

____________________________
INFORMACJE PRAKTYCZNE:
Bilety
do pobrania online: bit.ly/4bLkjtU i w pawilonie wejściowym Izby Pamięci
Dla kogo: osoby w wieku 60+
Miejsce zbiórki: podcienia Izby Pamięci
Maksymalna liczba uczestników: 15 osób
Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Zadanie „80 spotkań wokół Cmentarza Powstańców Warszawy”.

Zdjęcie: Widok na Park Powstańców Warszawy, fot. Tomasz Kaczor