23.09.2019 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin, Muzeum Warszawskiej Pragi
Muzeum nie gryzie
Trzy różne muzea – jedna wspólna akcja! Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Warszawskiej Pragi zapraszają do udziału w cyklu spotkań – „Muzeum nie gryzie”! Zarezerwuj miejsca na warsztatach i baw się dobrze całą rodziną!
Dla kogo: dla dorosłego z dzieckiem/dziećmi do 2 roku życia
Rezerwacja: rezerwacje przyjmowane są na dwa tygodnie przed rozpoczęciem kolejnych zajęć:
- Muzeum Azji i Pacyfiku – na adres e-mail tomaszmadej@muzeumazji.pl lub pod nr tel. 22 621 94 70 wew. 123
- Muzeum Łazienki Królewskie – na adres e-mail edukacja@lazienki-krolewskie.pl lub pod nr tel. 22 506 00 28
- Muzeum Warszawskiej Pragi – na adres e-mail karolina.jusinska@muzeumwarszawy.pl lub pod nr tel. 22 518 34 16
Liczba miejsc: 20 osób (dorosłych i dzieci)
Wstęp: 10 zł od osoby dorosłej
Program wydarzeń
1 października (wtorek), godz. 11.00–11.45
Łazienki – Pałac na Wyspie
Do poznania i nazwania
Obok mojego domu jest muzeum. W muzeum – pałac. W pałacu – okno. A za oknem – mnóstwo rzeczy do poznania i nazwania. Odkryjcie, jak wizyta w muzeum może stać się waszą wspólną, zaskakującą podróżą przez słowa, obrazy i skojarzenia.
15 października (wtorek), godz. 11.00–11.45
Muzeum Warszawskiej Pragi
Jaka wielka jest Warszawa
„Ile ulic, szkół, ogrodów”, kin, teatrów i muzeów. A w Muzeum Warszawskiej Pragi jest miejsce, które, mamy nadzieję, szczególnie upodobają sobie opiekunowie małych dzieci. Niech śpiew ptaków i rozradowane głosy maluchów umilą nam pobyt na wystawie „Praga sensorycznie”, którą będziecie mogli doświadczyć wszystkimi zmysłami.
29 października (wtorek), godz. 11.00–11.45
Muzeum Azji i Pacyfiku
Azjatyckie ABC
Zapraszamy w podróż po wystawie „Słowa nieulotne – pismo w kulturach świata”. Dowiemy się jak pisano w starożytności, czym się różni pismo chińskie od alfabetu. Przyjrzymy się starożytnym tabliczkom klinowym, rzymskim i greckim inskrypcjom, a na zakończenie wykonamy tradycyjną metodą ksylografii tybetańską flagę.
12 listopada (wtorek), godz. 11.00–11.45
Łazienki Królewskie – Stara Oranżeria
Muzealna gimnastyka
Maluszki na brzuszki! Pełzaki, raczki, czworaki: wzmocnijcie mięśnie szyi, grzbietu i z zadartymi głowami popatrzcie na niebo. Jak wysoko trzeba się wdrapać, żeby dosięgnąć sztuki? A czy sztuka sięga nieba?
26 listopada (wtorek), godz. 11.00–11.45
Muzeum Warszawskiej Pragi
Stoi na stacji lokomotywa
„Nagle – gwizd! Nagle – świst! Para – buch! Koła – w ruch!” Ciężka i ogromna lokomotywa zawiezie nas z Petersburga na warszawską Pragę. „Tak to to, tak to to”, przemierzając kolejne instalacje na wystawie „Praga sensorycznie” poznamy historię tej części miasta z przełomu XIX i XX wieku.
10 grudnia (wtorek), godz. 11.00–11.45
Muzeum Azji i Pacyfiku
Książka nie gryzie…
Podczas ostatniej wizyty w tym sezonie zaskoczymy Was tym, jak wyglądają azjatyckie książki. Czy wiecie, że niektóre z nich były pisane na bambusie, tropikalnej korze drzew i liściach palmowych? Wcielając się w rolę mezopotamskiego skryby odciśniemy znaki pisma klinowego na glinianych tabliczkach i odkryjemy kolejną tajemnicę starożytnego Wschodu.
Patronem medialnym wydarzenia jest Miastodzieci.pl.
Zapraszamy!