fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

22.01.2020 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin, Muzeum Warszawskiej Pragi

Muzeum nie gryzie!

Muzeum nie gryzie!

Trzy różne muzea – jedna wspólna akcja! Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Łazienki Królewskie oraz Muzeum Warszawskiej Pragi zapraszają do udziału w cyklu spotkań „Muzeum nie gryzie”.

Jesteś na urlopie rodzicielskim lub wychowawczym, pracujesz jako opiekunka lub opiekun albo po prostu jesteś babcią lub dziadkiem zajmującym się wnuczkami? Zajęcia kierujemy do dorosłych, którzy pod swoją opieką mają dzieci do 2. roku życia. Co dwa tygodnie spotykamy się we wtorki w innym muzeum tworząc społeczność ludzi, którzy są równie mocno zainteresowani odkrywaniem świata, co maluchy. Przekonamy Was, że muzeum – dostosowane do potrzeb małych dzieci i ich opiekunów lub opiekunek – nie gryzie; może być za to miejscem spotkań i miłym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem.

DLA KOGO: dla dorosłego opiekuna z dzieckiem do 2 roku życia

TERMIN: wtorki co dwa tygodnie, godz.11.00-11.45

REZERWACJA: rezerwacje przyjmowane są na dwa tygodnie przed rozpoczęciem kolejnych zajęć:

  • Muzeum Azji i Pacyfiku – na adres e-mail: tomaszmadej@muzeumazji.pl lub pod nr tel. 22 621 94 70 wew.123
  • Muzeum Łazienki Królewskie – na adres e-mail: rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl lub pod nr tel. 22 506 00 28
  • Muzeum Warszawskiej Pragi – na adres e-mail: edukacja.muzeumpragi@muzeumwarszawy.pl lub pod nr tel. 22 518 34 08

LICZBA MIEJSC: 20 osób (dorosłych i dzieci)

KOSZT: 10 zł od osoby dorosłej, dzieci – wstęp wolny.

PROGRAM

4 lutego, Łazienki Królewskie – Pałac na Wyspie

Album Rodzinny

Wędrując przez sale Pałacu na Wyspie odnajdziemy dzieła sztuki z motywem rodziny. Poznamy familię mitologicznych Satyrów. Przyjrzymy się także holenderskim obrazom przedstawiającym domowe sceny. Inspiracji do snucia opowieści w królewskiej sypialni dostarczą nam portrety rodziców króla Stanisława Augusta.

_____________

18 lutego, Muzeum Warszawskiej Pragi

Doświadczając Pragi

Podróżując torami kolejowymi, odwiedzimy świat zaklęty w dźwiękach pobliskiego parku, zbudujemy coś z wielkich klocków i poszukamy skarbów ukrytych w piasku. Na koniec wycieczki wskoczymy do pudełka pełnego czekolady, bo wystawy „Praga sensorycznie” doświadczycie wszystkimi zmysłami.

_____________

3 marca, Muzeum Azji i Pacyfiku
Strefa dźwięków

Poznamy kształty, dźwięki i faktury instrumentów. Dowiemy się, z czego w Oceanii robi się gwizdki, kto mieszka wewnątrz gongu i jak zagrać na indonezyjskim angklungu, by wydał z siebie wyjątkowe dźwięki. Granie i słuchanie sprawi wiele przyjemności nie tylko dorosłym uczestnikom spotkania.

_____________

17 marca, Łazienki Królewskie – Pałac Myślewicki

Pałacowe Zakamarki

Każdy pałac ma swój zakamarek, tata – skrytkę na narzędzia, gospodyni – tajny schowek, dziecko – kryjówkę, a miotła – swój kąt… Jakie historie skrywa Pałac Myślewicki i jego mieszkańcy? Dowiemy się tego dzięki naszym bohaterom: windzie, którą wożono jedzenie, tajnemu przejściu prowadzącemu schodami na piętro, mahoniowej szkatułce z wyrytymi nazwiskami oraz srogim wilkom kominkowym.

_____________

31 marca, Muzeum Warszawskiej Pragi

Praga wielu kultur

Przemierzając muzealne szlaki dowiemy się więcej o wielokulturowych korzeniach warszawskiej Pragi. Ile lat ma Cerkiew św. Marii Magdaleny? Gdzie mieściła się dawna Synagoga Praska? Pretekstem do naszej wspólnej wędrówki po muzeum będzie zbliżająca się Wielkanoc.

_____________

7 kwietnia, Muzeum Azji i Pacyfiku

Moc oddziaływania
A co by było, gdyby obiekty mogły mówić? Czy ich historia byłaby dla nas intersująca? Obiekty w muzeum nie mówią, co nie znaczy, że nie mogą nas poruszyć. Przekonamy się o tym, uczestnicząc w oprowadzaniu po wystawie „Poruszenie”.

_____________

21 kwietnia, Łazienki Królewskie – Biały Dom

Witajcie w Domu!

Skoncentrujemy swoją uwagę wokół pojęcia domu oraz związanych z nim emocji i skojarzeń. Odwiedzimy Biały Dom – jeden z najmniejszych i najbardziej kameralnych łazienkowskich obiektów. Spróbujemy odkryć, co sprawia, że w danym miejscu możemy czuć się jak w domu, oraz jakie ciekawostki o dawnych mieszkańcach kryją historyczne wnętrza, meble i detale.