04.10.2021 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Korczakianum, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Farmacji, Muzeum Warszawskiej Pragi, Muzeum Woli
Muzeum Warszawy na okrągło!
Dzięki biletowi rocznemu zyskujesz możliwość nieograniczonej liczby wejść do Muzeum Warszawy i jego oddziałów.
Dlaczego warto kupić bilet roczny?
Dzieje się! Na rynku Starego Miasta zobaczysz wystawy Rzeczy Warszawskie, Dane Warszawskie i Dzieje Kamienic. Możesz też odwiedzić Galerię Rynek 30, w której aktualnie trwa wystawa o Puszczy Kampinoskiej: Sayam Ghosh: Jak powraca las. Na ulicy Piwnej w Muzeum Farmacji pokazujemy wystawę Res pharmaceuticae, dzięki której zobaczysz wnętrze XIX wiecznej apteki, naczynia apteczne i opakowania leków. Dowiesz się o lekach Kampo w japońskiej tradycji i poznasz postać mgr. Antoniny Leśniewskiej. W Centrum Interpretacji Zabytków na Brzozowej dowiesz się o zniszczeniu i odbudowie Starego Miasta.
W Muzeum Woli zobaczysz Gabinet Wolski opowiadający wielowątkową historię dzielnicy, a także wystawę Więcej zieleni! Projekty Aliny Scholtz. Będąc na Woli możesz również odwiedzić Korczakianum, które gromadzi, bada, udostępnia i popularyzuje materiały dokumentujące spuściznę życiową Janusza Korczaka.
Na prawym brzegu w Muzeum Warszawskiej Pragi oprócz stałej wystawy możesz zobaczyć wystawę Praga lat 70. Fotografie Alberta Krystyniaka i słuchowisko Bazar Różyckiego. Tam było wszystko. Za rogiem czeka Muzeum Drukarstwa, czyli miejsce magiczne dla wszystkich miłośników książek, które w swoich zbiorach ma zabytki sztuki drukarskiej, edytorskiej, graficznej i introligatorskiej.
Dzięki biletowi rocznemu weźmiesz udział w wydarzeniach, które odbywają się w cenie biletu wstępu do muzeum.
Na przykład w oprowadzaniach po wystawach czasowych w Muzeum Warszawy, które zwykle odbywają się w niedzielę.
Podaruj bilet roczny bliskiej osobie:
Bilet roczny to świetny pomysł na prezent dla miłośników Warszawy, wszystkich tych, którzy pragną powiększać swoją wiedzę dotyczącą miasta: jego historii, ważnych wydarzeń i osób. W momencie zakupu bilet nie jest imienny, staje się taki dopiero po podpisaniu przez właściciela lub właścicielkę.
Praktyczne informacje:
- ważny przez 365 dni od daty zakupu na nieograniczoną ilość wejść (w przypadku odgórnego zamknięcia instytucji kultury ważność biletu zostanie wydłużona o dany okres),
- do kupienia online i stacjonarnie w siedzibie głównej Muzeum Warszawy, Muzeum Woli oraz Muzeum Warszawskiej Pragi,
- cena biletu normalnego to 150,00 zł,
- cena biletu ulgowego to 110,00 zł.
Najbliższe planowane wystawy:
Niewidoczne. Historie warszawskich służących – w siedzibie głównej Muzeum Warszawy 17.11.2021 – 20.03.2022
Służące. Pracownice domowe, które przez dekady funkcjonowały na zapleczu mieszczańskiej codzienności Warszawy. Te „do wszystkiego”, najchętniej zatrudniane w średniozamożnych domach. Przedstawimy standardy ich pracy i zakres obowiązków, relacje między służbą a „państwem”, warunki mieszkania, życie prywatne.
Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia – w Muzeum Warszawskiej Pragi 1.12 – 20.03.2022
W wytwórni zabawek na Pradze od lat 20. XX wieku produkowano niezwykłe przedmioty. Projektowane przez Edwarda Manitiusa wielofunkcyjne, kreatywne zabawki, pomoce szkolne i gadżety reklamowe dla firm wyróżniały się innowacyjnością i jakością wykonania.