fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

09.05.2018 / Aktualności, Centrum Interpretacji Zabytku, Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Farmacji, Muzeum Warszawskiej Pragi, Noc Muzeów

Noc Muzeów

Noc Muzeów

Jedyna taka noc w roku! Wybierz się w podróż po oddziałach Muzeum Warszawy!

>>>Noc Muzeów 2018 w Muzeum Warszawy na FB

• PROGRAM •

Muzeum Warszawy
19.00–0.00

Nocne zwiedzanie wystawy Rzeczy warszawskie oraz spacery:

20.00 Mroczne miejsca starej Warszawy
Podczas spaceru przyjrzymy się życiu starej Warszawy. Dowiemy się m.in., gdzie nikt o zdrowych zmysłach nie zapuszczał się po zmroku oraz czy placyk Kanonia był wtedy równie romantyczny jak dziś? Spacer prowadzi Katarzyna Szafrańska.

21.00 Legendy z dreszczykiem
Odwiedzimy miejsca będące świadkami zdarzeń opisanych w legendach warszawskich, gdzie zjawy, potwory i czarownice występują w rolach głównych. Spacer prowadzi Ewa Grzywacz.

22.00 Szlakiem wszetecznic i przestępców dawnej Warszawy
Spacer zakątkami Starego i Nowego Miasta, w czasie którego uczestnicy poznają mroczną historię warszawskiego półświatka na przestrzeni wieków. Spacer prowadzi Marta Zdanowska. Miejsce zbiórki wszystkich spacerów: pomnik Syrenki na Rynku Starego Miasta

www.muzeumwarszawy.pl


Muzeum Warszawskiej Pragi
19.00–1.00

Zwiedzanie Willi Żabińskich w warszawskim ZOO

Uwaga! Pierwsze wydarzenia praskiej Nocy Muzeów rozpoczynają się już późnym popołudniem! Zapraszamy do ZOO na zwiedzanie Willi Żabińskich z przewodnikiem.

Terminy wycieczek: grupa I – godz. 17.00, grupa II – godz. 17.30

Zapisy: poprzez dodanie komentarza na wydarzeniu na Facebooku Dzika praska Noc Muzeów lub mail: magdalena.staroszczyk@muzeumwarszawy.pl

Zwiedzanie Willi w cenie biletu do ZOO + 5 zł

Dzika praska Noc Muzeów

Piwnice przy Targowej 50/52 wypełnią się tysiącami karaczanów.
Spokojnie – owady będą w zagrodzie, choć na wyciągnięcie ręki! Opowiedzą o nich wolontariusze Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego, które obchodzi w tym roku 90. urodziny, a w Muzeum Warszawskiej Pragi można oglądać poświęconą mu wystawę. Praga i jej mieszkańcy będą motywem przewodnim występu-niespodzianki, który przygotuje Konrad „Kony” Czarkowski, dyrektor Praskiego Teatru Lalek + specjalny plenerowy występ artystów z Muzeum Tańca (trzy razy w ciągu nocy).

www.muzeumpragi.pl


Centrum Interpretacji Zabytku
19.00–1.00

Noc od najdawniejszych czasów była uważana za porę tajemniczą, magiczną, często też przerażającą, więc nic dziwnego, że stała się scenerią dla wielu niesamowitych obrzędów i zwyczajów w kulturach całego świata. Podczas tegorocznej Nocy Muzeów w Centrum Interpretacji Zabytku poznamy intrygujące i fascynujące praktyki z różnych zakątków świata odbywające się nocą i podobnie jak Stare Miasto w Warszawie, znajdujące się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Materiały będą dostępne w językach: polskim, angielskim i ukraińskim.

Współpraca: Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Warszawie, Szkoła Stowarzyszona UNESCO

www.ciz.muzeumwarszawy.pl


Muzeum Drukarstwa Warszawskiego
18.00–0.00

Inwitacje – wystawa zaproszeń z kolekcji Muzeum Drukarstwa

Na wystawę składają się najciekawsze z niemal 2000 obiektów. Eksponowane są zaproszenia w najróżniejszym typie, w zależności od ich przeznaczenia, roli, jaką mają spełniać, i stylu, od pochodzących z lat 50. XX w. i dotyczących wydarzeń politycznych, społecznych, kulturalnych do współczesnych. Oddzielny fragment wystawy stanowią zaproszenia o tema- tyce niepodległościowej. Goście będą mogli tej nocy wydrukować pamiątkowy druk typograficzny.

www.muzeumdrukarstwa.muzeumwarszawy.pl


Muzeum Farmacji im. mgr Antoniny Leśniewskiej
19.00–1.00

Z Petersburga do Warszawy: droga mgr Antoniny Leśniewskiej do niepodległej Polski

Program poświęcony pamięci patronki muzeum i jej działalności w latach 1914–1921. Antonina Leśniewska była nie tylko jedną z pierwszych kobiet z wyższym wykształceniem farmaceutycznym, założycielką pierwszej żeńskiej apteki i szkoły farmaceutycznej w Petersburgu, ale także działaczką społeczną odznaczoną Krzyżem Kawalerskim Orderu Polonia Restituta.

www.muzeumfarmacji.muzeumwarszawy.pl


Muzeum – Miejsce Pamięci Palmiry
12.00–20.00

Zwiedzanie ekspozycji stałej

www.palmiry.muzeumwarszawy.pl


Muzeum Ordynariatu Polowego
19.00–1.00

Zwiedzanie ekspozycji stałej

www.ordynariat.muzeumwarszawy.pl


Barbakan
ul.Nowomiejska
10.00–0.00

Wejdź do Barbakanu i poznaj historię tego interesującego obiektu!