16.10.2024 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla rodzin

Rodzinna zabawa na wystawie „Na miejscu i na wynos. Kuchnia warszawska”

Wystawa Na miejscu i na wynos. Kuchnia warszawska łączy edukację z zabawą w sposób atrakcyjny dla najmłodszych. Dzięki możliwości komponowania „posiłków” z magnesów czy tworzenia własnego menu dla food trucka, dzieci mogą lepiej zrozumieć historię kuchni warszawskiej.

Ponadto, przygotowaliśmy karty pracy do samodzielnego zwiedzania wystawy całą rodziną oraz oprowadzania rodzinne angażujące zarówno młodych, jak i dorosłych zwiedzających, a także warsztaty dla dzieci i młodzieży.

Sprawdź również program wydarzeń dla dorosłych oraz ofertę edukacyjną dla szkół.

Oprowadzania rodzinne

Chcesz obejrzeć wystawę z przewodnikiem, ale planujesz zabrać także dzieci? Obawiasz się, że podczas tradycyjnego oprowadzania twoje dziecko się znudzi? To wydarzenie jest specjalnie dla Ciebie!

Nasze oprowadzania rodzinne to aktywna i ciekawa forma zwiedzania wystawy z elementami animacji dla najmłodszych.

Wybrane niedziele o godz. 12.00: 27 października, 15 grudnia, 12 stycznia, 2 lutego

Bilety: 20 zł normalny / 15 zł ulgowy, dzieci do lat 7 – bezpłatny wstęp

Oprowadzania dla rodziców z bobasami

Oprowadzanie specjalne dla rodziców i opiekunów najmłodszych dzieci w wózkach i chustach.

Będzie spokojnie i z uważnością na potrzeby najmłodszych. Będzie też ciekawie i inspirująco dla ich opiekunek i opiekunów.

Wybrane czwartki o godz. 12.00: 21 listopada, 9 stycznia

Bilety: 20 zł normalny / 15 zł ulgowy, dzieci do lat 7 – bezpłatny wstęp

Warsztaty dla rodzin z dziećmi

Gdzie kucharek sześć…? Nic z tych rzeczy! W Muzeum Warszawy najmłodsi będą mieli pełne ręce roboty!

Zapraszamy na warsztaty twórcze dla rodzin z dziećmi w wieku 5–12 lat. Podczas zajęć zwiedzimy wystawę, a w naszej przestrzeni edukacyjnej wykonany zadania plastyczne i sensoryczne.

Wybrane soboty o godzinie 11.15: 16 listopada, 7 grudnia, 18 stycznia, 8 lutego

Bilety: 10 zł

Warsztaty dla młodzieży

Warsztaty dla młodzieży o zdrowym żywieniu, podczas których zwiedzanie wystawy połączymy z praktycznymi aktywnościami i dobrą zabawą przy wspólnym stole.

Wybrane soboty o godz. 15.00, bilety w cenie 10 zł, szczegóły poniżej.

26 października (sobota), godz. 15.00
Niech żywność będzie twoim lekarstwem

23 listopada (sobota), godz. 15.00
Biesiady, uczty, imprezy

5 kwietnia (sobota), godz. 15.00
Schabowy w Egipcie?

Samodzielne zwiedzanie z rodziną

Przygotowaliśmy familijne karty z zadaniami dla dzieci w wieku 7–10 lat oraz dla młodzieży.

Jak z nich skorzystać?

Po zakupie biletów na wystawę wystarczy pobrać od opiekuna ekspozycji kartę z zadaniami, aby w czasie zwiedzania rozwiązywać wspólnie zagadki, a przede wszystkim dobrze się bawić.

Poza tym wystawa w kilku miejscach płynnie przechodzi w przestrzeń zabawy i nauki. Obok dużego stołu, przedstawiającego nakrycia z różnych epok przygotowano miejsce do twórczej aktywności – komponowania z magnesów własnych „posiłków”, a na końcu wystawy będzie można samodzielnie ułożyć menu dla „food trucka Muzeum Warszawy”.