fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

17.01.2020 / Aktualności, Muzeum Warszawskiej Pragi

„Do rzemieślnika, na Pragę” – premiera zaktualizowanej mapy rzemieślników Pragi Północ

„Do rzemieślnika, na Pragę” – premiera zaktualizowanej mapy rzemieślników Pragi Północ

Szukasz szewca, krawca, kuśnierza, stolarza? A może potrzebujesz usług unikatowych branż jak kowalstwo artystyczne, sztukatorstwo, witrażownictwo, bieliźniarstwo? Zapraszamy na spotkanie 6 lutego (czwartek), o godz. 18.00 do Muzeum Warszawskiej Pragi na spotkanie wokół mapy rzemieślników Pragi Północ.

Nowa Mapa rzemieślników jest aktualizacją tej opublikowanej w czerwcu 2016 roku, na której znalazło się 61 pracowni. Na obecnej mapie prezentujemy 70 warsztatów. Niestety, w trakcie ostatnich lat zamknęło się też kilkanaście cennych warsztatów na terenie dzielnicy, a niektóre z nich wyprowadziły się w inne miejsca.

W trakcie spotkania opowiemy, co się zmieniło na mapie, zaprosimy również młodych rzemieślników, aby zaprezentowali swoje warsztaty i wyroby, a tych najstarszych uhonorujemy dyplomami.

Mapa rzemieślników została przygotowana przez Stowarzyszenie Miasto Jest Nasze we współpracy z Muzeum Warszawskiej Pragi oraz Radą Seniorów dzielnicy Praga Północ, jako promocja zanikającej kultury rzemieślników miejskich. Jest to działanie spójne z programem muzeum: Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy, programem dydaktycznym Projektowanie z rzemiosłem oraz Pracownią Rzemieślniczą.

Mapa będzie dostępna w formie mapy kieszonkowej oraz plakatu A1 i można ją bezpłatnie otrzymać w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi, a także zapoznać się z jej wersją internetową na stronie www.rzemieslnicy.waw.pl.

Miejsce spotkania: sala konferencyjna Muzeum Warszawskiej Pragi.

 

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.