fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

31.08.2020 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Edukacja dla rodzin

Spacerem po Starówce i okolicy

Spacerem po Starówce i okolicy

Brakuje Wam spacerów po mieście? Chcielibyście je odkryć na nowo w towarzystwie naszego edukatora? Jeśli tak, to zapraszamy do wspólnego spacerowania ulicami najstarszej części miasta! To świetna okazja, aby lepiej poznać Warszawę, jej przeszłość i tajemnice, a także poczuć się w mieście jak na wakacjach.

Spacerujemy w kameralnych grupach, dzięki czemu łatwiej zachować zasady bezpieczeństwa i zapewnić komfort.

Koszt uczestnictwa w spacerze: 10 PLN/os.


Oferta dla rodzin z dziećmi 7-10 lat

Architektoniczne opowieści – spacer rodzinny

Podczas spaceru przyjrzymy się staromiejskim kamienicom i okolicznym budowlom. Obserwując ich charakterystyczne elementy, zastanowimy się w jakim celu powstały i do czego lub komu służyły. Dlaczego okna są różnej wielkości? Czy zawsze widać dach? Odgadnięcie funkcji różnych detali architektonicznych, pomoże odkryć realia życia dawnych warszawiaków i zaświadczy o pomysłowości budowniczych dawnych miast.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Miejsce zbiórki: przed wejściem do Muzeum Warszawy
Miejsce zakończenia spaceru: plac Zamkowy
Rezerwacje: edukacja@muzeumwarszawy.pl, tel. +48 665 645 603, (22) 277 43 78
Termin: 5 września, godz. 11:00
Cena biletu: 10zł/os.


Oferta dla młodzieży od lat 15 i dorosłych

Spacer ze szkicownikiem

Przekonaj się, ile radości daje rysowanie – uwolnij się od myśli, że warto rysować jedynie wtedy, kiedy jesteś w stanie stworzyć arcydzieło. Tego lata zapraszamy na zajęcia plenerowe wszystkich, którym szkicowanie pozwala się odprężyć i daje możliwość wyrażenia własnych emocji. Spacerując po Rynku Starego Miasta oraz okolicznych ulicach poszukamy architektonicznych inspiracji. Poćwiczymy uważną obserwację detali i dekoracji kamienic oraz różne techniki rysunkowe.

Uczestnicy otrzymają do dyspozycji podkładki z klipsem i kartki. Narzędzia rysunkowe należy przynieść własne (ołówki, węgiel, cienkopisy).

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Miejsce zbiórki: przed wejściem do Muzeum Warszawy
Rezerwacje: teresa.lempicka@muzeumwarszawy.pl
Termin: 5 września, godz. 16:30
Cena biletu: 10zł/os.


Spacer szlakiem wspomnień  jednego z bohaterów książki „Nieba i ziemi nie widać. Warszawiacy o wrześniu 1939”

Książka „Nieba i ziemi nie widać. Warszawiacy o wrześniu 1939” wydana przez Muzeum Warszawy zawiera dziewiętnaście wybranych relacji w przejmujący sposób oddających realia i atmosferę tamtych dni. Wspomnienia te nadesłano w 1948 roku na konkurs Pamiętnik warszawiaka.

Zachęcając do lektury zapraszamy jednocześnie na spacer po Żoliborzu, szlakiem odtworzonym na podstawie wspomnień Aleksandra Bazińskiego. Jego relacja i przeżycia z września 1939 roku są wyjątkowe i pełne dramaturgii. Od zniszczenia rodzinnego domu podczas nalotu, przez szukanie bezpiecznego schronienia, aż po tułaczkę przez broniące się miasto.

Jak wyglądały przygotowania do obrony Warszawy? W jaki sposób i co w pierwszej kolejności atakowali Niemcy? Plac Inwalidów, plac Słoneczny, plac Wilsona czy wreszcie kościół św. Stanisława Kostki to tylko część miejsc które odwiedzimy.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Miejsce zbiórki: plac Inwalidów 10 (przed budynkiem dawnego Hotelu Oficerskiego), Żoliborz
Koniec spaceru: ul. Krasińskiego 18, Żoliborz
Przewidywany czas spaceru: ok. 90 minut
Terminy: 19 września (sobota), godz. 11:00, 26 września (sobota), godz. 11:00
Cena biletu 10zł/os.


Co musisz zrobić i o czym pamiętać, aby bezpiecznie wziąć udział w jednym z naszych spacerów krok po kroku:

  1. Dokonaj rezerwacji telefonicznej lub mailowej. Pamiętaj, że rezerwacji na każdy ze spacerów możesz dokonać najpóźniej 2 dni przed planowaną datą spaceru, a odwołać ją najpóźniej 1 dzień przed jego terminem. Potwierdzimy przyjęcie Twojej rezerwacji podczas rozmowy telefonicznej lub mailowo.
  2. W dniu spaceru przyjdź do Muzeum Warszawy co najmniej kilka minut przed planowanym rozpoczęciem spaceru. W kasie opłać i odbierz czekający na Ciebie bilet.
  3. Przed rozpoczęciem spaceru poprosimy Cię jeszcze o wypełnienie stosownego formularza, abyśmy mieli możliwość szybkiego skontaktowania się z Tobą w razie takiej konieczności.
  4. Pamiętaj, aby podczas spaceru zachować odstęp od innych uczestników wynoszący co najmniej 2 metry. Pod warunkiem zachowania wymaganego dystansu nie ma obowiązku posiadania maseczki ale zachęcamy Cię do tego. Maseczkę możesz nabyć w kasie muzeum przed rozpoczęciem spaceru.