31.08.2021 / Aktualności

Spacerem przez historię – dowiedz się więcej o projekcie

Historia Warszawy i ludzie, którzy ją tworzyli są niewyczerpanym źródłem inspiracji. Bogactwo wątków sprawia, że można odkrywać je wciąż na nowo i w kolejnych kontekstach.

Jednym ze sposobów na poznanie historii miasta i jego mieszkańców mogą być przygotowane przez Muzeum Warszawy narracje, które składają się na cykl Spacerem przez historię. Obejmuje on siedem tras spacerowych, które można przejść w dowolnym czasie, zabierając ze sobą bliskich.

Każdy spacer składa się z mapy, kilku przystanków opatrzonych komentarzem w formie tekstu oraz nagrania audio oraz dodatkowych fotografii, wybrane z tras opatrzone zostały audiodeskrypcją, a część z nich napisana jest w języku łatwym w czytaniu i rozumieniu. Proponujemy trasy, które nie tylko umożliwiają oderwanie się od codzienności i doświadczenie czegoś nowego, ale także stanowią źródło wiedzy o historii Warszawy i jej mieszkańców.

Cykl Spacerem przez historię to ciekawy sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu w terenie, poszerzenie wiedzy i okazja do spojrzenia na miasto, tym razem z historycznej perspektywy.

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm jutra”.