30.01.2023 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Muzeum Woli
Szalej z głową!
Zainspirujmy się barwnym światem Kim Lee!
Najsłynniejsza warszawska drag queen królowała na warszawskiej scenie przez niemal dwie dekady. Stworzyła garderobę z kolekcją ponad tysiąca własnoręcznie zrobionych kostiumów.
Podczas warsztatów 11 lutego zaszalejemy i stworzymy fantazyjne korony z piór, papierowych kwiatów i motyli, wstążek, lusterek, świecidełek i kolaży.
Pozwolimy sobie na swobodną, autentyczną ekspresję, zabawę kiczem i pomponikami.
- 11 lutego (sobota), godz. 13:00 – 15:00
Szalej z głową, czyli warsztaty tworzenia fantazyjnych koron
Warsztaty z Bożką Rydlewską
Koszt: 10 zł
Gdzie: Muzeum Woli, ul. Srebrna 12
- 11 lutego (sobota), godz. 16:00 – 18:00
Szalej z głową, czyli warsztaty tworzenia fantazyjnych koron
Warsztaty z Bożką Rydlewską
Koszt: 10 zł
Gdzie: Muzeum Woli, ul. Srebrna 12
Warsztaty odbywają się w ramach programu towarzyszącego wystawie „Kim Lee. Królowa Warszawy”.
ESTETYKA KAMPU
Na warsztatach zainspirujemy się estetyką kampu. Spróbujemy uwolnić się od wewnętrznego przymusu tworzenia pięknych rzeczy.
Będziemy łączyć materiały niepasujące do siebie, wywołujące zgrzyt zębów wśród estetów, przesadne i wybujałe, działając w sposób wolny, swobodny i intuicyjny.
Niczym Kim Lee czy też niektórzy surrealiści poszukamy i przywołamy nasze własne barwne wewnętrzne postacie by stworzyć dla nich unikatowe, ekstrawaganckie nakrycia głowy. Obejrzymy też szalone i niekonwencjonalne projekty ze świata mody i sztuki.
Bożka Rydlewska – artystka i ilustratorka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiowała również na Högskolan för Design och Konsthantverk w Göteborgu.
Zajmuje się twórczymi poszukiwaniami w obszarze grafiki, ilustracji, kolażu, odwołując się do tradycji obrazowania surrealistycznego oraz botaniki i literatury. Tworzy również papierowe rzeźby inspirowane książkową techniką pop-up.
Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą m. in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, w Festiwalu Illustrative w Berlinie, Festiwalu Wanted Design w Nowym Jorku czy Landmark North w Hong Kongu.
Zdjęcie główne: W garderobie Kim Lee, fot. @Pat Mic, 2021, zbiory Muzeum Warszawy