02.10.2020 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży
Szkicownik warszawski
Rysowanie odpręża, ćwiczy koncentrację, pozwala dostrzec to, co na pierwszy rzut oka może pozostawać niezauważone. Na spotkaniach uczymy się uważnej obserwacji przedmiotu, jego dekoracji oraz ćwiczymy różne techniki rysunkowe. Zajęcia odbywają się na wystawie głównej „Rzeczy warszawskie” w swobodnej atmosferze.
W różnych przestrzeniach muzeum szkicujemy ołówkami, węglem, pisakami i markerami. Ze względu na zabytkowy charakter wnętrz i bezpieczeństwo eksponatów nie używamy farb, tuszu ani innych technik wodnych. Możesz korzystać z materiałów dostępnych na miejscu lub przynieść swoje własne, ulubione przybory.
Rysowanie w grupie jest doświadczeniem, które poszerza horyzonty. Możemy wtedy podpatrywać pracę innych osób i inspirować się nimi, dostrzec różnice w spojrzeniu na tę samą rzecz.
Kalendarium:
- 10 października (sobota) 16:00-17:30
- 23 października (piątek) 16:30-18:00 – ODWOŁANE
- 7 listopada (sobota) 16:00-17:30 – ODWOŁANE
- 20 listopada (piątek) 16:30-18:00 – ODWOŁANE
- 5 grudnia (sobota) 16:00-17:30
- 11 grudnia (piątek) 16:30-18:00
Dla kogo: dla młodzieży, dorosłych i seniorów
Czas trwania: 90 minut
Maksymalna liczba uczestników: 10 osób
Wstęp: 10 zł kup bilet
Miejsce spotkania: przy kasach w kamienicy nr 42
Przed wizytą poznaj zasady bezpieczeństwa:
- wszyscy pracownicy muzeum mający kontakt z uczestnikami wyposażeni są w maseczki ochronne lub przyłbice,
- w muzeum dostępne są środki do dezynfekcji rąk,
- wszystkie materiały edukacyjne niezbędne do przeprowadzenia zajęć są dezynfekowane po zakończeniu zajęć i poddawane kwarantannie przed ponownym ich wykorzystaniem.
Do udziału w Warsztacie uprawnione są wyłącznie osoby, które według swojej najlepszej wiedzy nie są zakażone wirusem SARS-CoV-2, nie przebywają na kwarantannie, ani nie przebywają pod nadzorem epidemiologicznym oraz wypełniły stosowny formularz i przekazały go Edukatorowi prowadzącemu zajęcia.
Uczestnicy warsztatów muzealnych mają obowiązek:
- przestrzegania obowiązujących w Muzeum zasad porządkowych powiązanych w szczególności z logistyką oraz bezpieczeństwem na terenie Muzeum, a także do stosowania się do wytycznych personelu Muzeum.
- samodzielnego wyposażenia się w środki ochrony osobistej (maseczka, przyłbica lub inne środki ochraniające usta i nos) i ich stosowania przez cały czas przebywania na terenie Muzeum poprzez zakrycie ust i nosa.