fbpx

Używamy plików cookies do zbierania informacji dotyczących korzystania z serwisu Muzeum Warszawy i jego oddziałów. W każdej chwili możesz zablokować obsługę plików cookies w swojej przeglądarce. Pamiętaj, że zmiany ustawień w przeglądarce mogą ograniczyć dostęp do niektórych funkcji stron internetowych naszego serwisu.

pl/en
Aktualności

04.12.2024 / Aktualności

Szukamy edukatorek i edukatorów!

Szukamy edukatorek i edukatorów!

Do naszego zespołu współpracowników zapraszamy osoby mające doświadczenie edukacyjne, lubiące pracę z ludźmi, Warszawę i jej historię. Prowadzimy lekcje i warsztaty muzealne, organizujemy spacery miejskie i wydarzenia kulturalne.

Poszukujemy ludzi:

  • energicznych,
  • kreatywnych,
  • komunikatywnych,
  • zorganizowanych,
  • odpowiedzialnych,
  • dyspozycyjnych (praca w godzinach przedpołudniowych i w weekendy).

Oferujemy:

  • prowadzenie zajęć edukacyjnych w siedzibie głównej Muzeum Warszawy na Rynku Starego Miasta i w Centrum Interpretacji Zabytków (ul. Brzozowa 11/13),
  • szkolenia merytoryczne i dydaktyczne, doskonalenie warsztatu edukatorskiego i poszerzanie wiedzy o Warszawie,
  • szkolenie Echocast, moduł „Angażując publiczność”,
  • pracę z osobami ze wszystkich grup wiekowych,
  • możliwość uczestnictwa w ciekawych projektach kulturalnych,
  • możliwość realizacji własnych pomysłów na lekcje, spacery i warsztaty,
  • umowę zlecenie – stawka od 150 zł brutto za poprowadzone zajęcia.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wypełnienia i złożenia formularza zgłoszeniowego i oświadczenia sankcyjnego.

Rekrutacja odbywać się będzie trzyetapowo. Pierwszy etap to weryfikacja nadesłanych zgłoszeń. W tym etapie skontaktujemy się z wybranymi osobami, w celu przeprowadzenia rozmowy na platformie Zoom (początek stycznia 2025),

W drugim etapie rekrutacji zapraszamy wybrane osoby, na 2 spotkania w siedzibie Muzeum, w celu zapoznania się z ofertą edukacyjną. Spotkania będą miały formę szkolenia z oprowadzeniem po muzeum. Oba spotkania zaplanowane odbędą się w styczniu 2025r.

Kandydaci i kandydatki, którzy uzyskają pozytywną ocenę w dwóch pierwszych etapach rekrutacji, zostaną zaproszeni do przeprowadzenia lekcji próbnej (trzeci etap rekrutacji). W sytuacji, w której do tego etapu rekrutacji zostaną zakwalifikowani edukatorzy i edukatorki współpracujący z Muzeum Warszawy w roku 2024 i prowadzący w tym czasie zajęcia hospitowane, Muzeum Warszawy nie wymaga prowadzenia lekcji próbnej.

Po zakończeniu wymienionych wyżej etapów rekrutacji skontaktujemy się z osobami, z którymi będziemy chcieli nawiązać współpracę. Warunkiem podpisania umowy jest załączenia do dokumentów informacji z Krajowego Rejestru Karnego o niekaralności w zakresie przestępstw określonych w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1939), lub za odpowiadające tym przestępstwom czyny zabronione określone w przepisach prawa obcego.

Jeżeli osoba posiada obywatelstwo inne niż polskie wówczas powinna przedłożyć również informację z rejestru karnego państwa obywatelstwa uzyskiwaną do celów działalności zawodowej lub wolontariackiej związanej z kontaktami z dziećmi, bądź informację z rejestru karnego, jeżeli prawo tego państwa nie przewiduje wydawania informacji dla w/w celów.

Muzeum wymaga od kandydata/kandydatki oświadczenia o państwie/ach zamieszkiwania w ciągu ostatnich 20 lat, innych niż Rzeczypospolita Polska i państwo obywatelstwa, złożonego pod rygorem odpowiedzialności karnej.

Jeżeli prawo państwa, z którego ma być przedłożona informacja o niekaralności nie przewiduje wydawania takiej informacji lub nie prowadzi rejestru karnego, wówczas kandydat/kandydatka składa pod rygorem odpowiedzialności karnej oświadczenie o tym fakcie wraz z oświadczeniem, że nie był/nie była prawomocnie skazana w tym państwie za czyny zabronione odpowiadające przestępstwom określonym w rozdziale XIX i XXV Kodeksu karnego, w art. 189a i art. 207 Kodeksu karnego oraz w ustawie z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii oraz nie wydano wobec niego/niej innego orzeczenia, w którym stwierdzono, iż dopuścił/dopuściła się takich czynów zabronionych, oraz że nie ma obowiązku wynikającego z orzeczenia sądu, innego uprawnionego organu lub ustawy, stosowania się do zakazu zajmowania wszelkich lub określonych stanowisk, wykonywania wszelkich lub określonych zawodów albo działalności, związanych z wychowaniem, edukacją, wypoczynkiem, leczeniem, świadczeniem porad psychologicznych, rozwojem duchowym, uprawianiem sportu lub realizacją innych zainteresowań przez małoletnich, lub z opieką nad nimi.

Pod oświadczeniami składanymi pod rygorem odpowiedzialności karnej składa się oświadczenie o następującej treści: Jestem świadomy/a odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia. Oświadczenie to zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.

W przypadku niemożliwości przedstawienia zaświadczenia wymagamy złożenia oświadczenia o niekaralności oraz o braku toczących się wobec kandydata/kandydatki postępowań przygotowawczych, sądowych i dyscyplinarnych za przestępstwa i inne czyny popełnione przeciwko dzieciom.

Wzór oświadczeń stanowi załącznik nr 3 do niniejszego ogłoszenia.

Harmonogram rekrutacji:

  • wypełnienie formularza zgłoszeniowego (Załącznik nr 1) i oświadczenia sankcyjnego (Załącznik nr 2),
  • rozmowa na zoomie z wybranymi kandydatami – początek stycznia 2025
  • zapoznanie się z ofertą edukacyjną muzeum, szkolenie i oprowadzanie po muzeum (2 spotkania szkoleniowe w styczniu)
  • przygotowanie i poprowadzenie lekcji próbnej (na podstawie gotowego scenariusza lekcji)

Zgłoszenia oraz wszelkie pytania prosimy kierować na adres email: monika.michalek@muzeumwarszawy.pl

W temacie wiadomości prosimy o wpisanie: rekrutacja edukatorów.

Na zgłoszenia czekamy do 18 grudnia 2024 roku.  

Załączniki: