08.11.2022 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Muzeum Drukarstwa, Muzeum Warszawskiej Pragi

Warszawskie miejscówki – międzykulturowe spotkania młodzieży

Прочитай оголошення українською мовою.

Wyjątkowy kurs dla młodzieży, który będzie okazją do poznania miasta i międzykulturowych spotkań.

Kurs pozwoli nie tylko poznać ważne dla tożsamości Warszawy miejsca, ale też będzie okazją do poznania nowych ludzi i do wspólnych dyskusji. Będziemy dyskutować o wielokulturowym mieście, doświadczać, poznawać i wspólnie twórczo spędzać czas. Punktem wyjścia do rozmów staną się spotkania w:

• Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN,
  • Muzeum Warszawy,
  • Muzeum Drukarstwa
  • i Muzeum Warszawskiej Pragi.

Udział w kursie będzie także okazją do zapoznania się z działalnością Ukraińskiego Domu w Warszawie oraz z aktywistami Hillel Warszawa.

Informacje praktyczne

Zgłoszenia do 13 listopada (niedziela), do końca dnia. Wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Dla kogo? Osoby w wieku 16-22 lat, szczególnie z doświadczeniem migracyjnym.

Zajęcia będą prowadzone w języku polskim. W spotkaniach będą towarzyszyć nam osoby, które w razie potrzeby wesprą nas we wszystkich ewentualnych trudnościach językowych.

Nie można dołączyć do pojedynczych zajęć, trzeba uczestniczyć w całości.

Terminy spotkań:

• 18 listopada 2022 (piątek), godz. 15.00-20.00,
  • 25 listopada (piątek), godz. 15.00-17.00,
  • 2 grudnia 2022 (piątek), godz. 15.00-19.00,
  • 9 grudnia 2022 (piątek), godz. 15.00-20.00.

Sprawdź szczegółowy harmonogram kursu na stronie POLIN.

Zdjęcie główne: M. Jaźwiecki, Muzeum Historii Żydów Polskich