22.10.2024 / Aktualności, Działalność edukacyjna, Edukacja dla dorosłych i młodzieży, Muzeum Farmacji

Wydarzenia towarzyszące wystawie Agnieszki Brzeżańskiej „Ziółka, drzewka, y chróściki”

Wystawa „Ziółka, drzewka, y chróściki” Agnieszki Brzeżańskiej w Muzeum Farmacji to połączenie sztuki współczesnej z historią farmacji i ziołolecznictwa.

Prace Brzeżańskiej zyskują nowe konteksty, dialogując z wystawą „Res pharmaceuticae”. Artystka, inspirując się renesansowym „Herbarzem polskim”, prezentuje ceramikę, malarstwo, wideo oraz instalacje oddziałujące na zmysły, w tym zapach bylicy pospolitej (Artemisia vulgaris). Ważną rolę odgrywają jej „myślokształty” – amebowate rzeźby, które przywołują organiczne formy. Wystawa oferuje refleksję nad relacjami człowieka z naturą i tradycyjnymi praktykami leczniczymi.

Muzeum Farmacji, ul. Piwna 31/33
21 listopada 2024 roku – 2 marca 2025 roku
12 zł normalny / 8 zł ulgowy, bezpłatny czwartek

Program towarzyszący

Wątki pojawiające się na wystawie znajdą swoje rozwinięcie w programie towarzyszącym, który będzie nastawiony na wspólne działania twórcze. Szczegóły wkrótce.

Bartosz Arobal Kociemba poprowadzi warsztaty Po listku do serca (7 grudnia 2024 roku), a Ada Adu Rączka Wejście w zielnik (15 lutego 2025 roku). Diana Lelonek i osoby studenckie z warszawskiej ASP będą pracować nad krótkimi formami filmowymi inspirowanymi Muzeum Farmacji i jego patronką magistrą Antoniną Leśniewską. Pokaz efektów działań odbędzie się 25 stycznia 2025 roku.