czw., 13.06.2024

Muzeum Warszawy
udział bezpłatny

AKADEMIA SZTUK MIGRANCKICH: Argentyńskie fileteado porteño z Mercedes

Spotkanie w ramach Akademii Sztuk Migranckich – cyklu warsztatów rękodzieła z różnych stron świata. Warsztaty prowadzą mieszkające w Polsce osoby z doświadczeniem migracji. Partnerem Akademii jest Muzeum Warszawy.

Na kolejnych warsztatach zajmiemy się argentyńską sztuką ornamentu – fileteado porteño. To tradycyjna, pochodząca z Buenos Aires, metoda zdobienia ulubionych przedmiotów, budynków, a nawet pojazdów precyzyjnie wykaligrafowanymi napisami i motywami kwiatowymi.

Warsztat poprowadzi Mercedes Alvarenga. Pochodzi z Paragwaju, ale przez 21 lat mieszkała w Buenos Aires w Argentynie. Jest w Polsce od ponad dwóch lat, ma polskiego męża, jak sama mówi, zakochała się w Warszawie od pierwszego wejrzenia. Uwielbia podróżować, odwiedziła już 33 kraje, ale ma nadzieję na wiele więcej!

Warsztaty będą prowadzone w języku hiszpańskim i polskim, z możliwością tłumaczenia na język angielski, ale zapraszamy osoby z każdego zakątka świata, na pewno uda nam się porozumieć.

Uczestnictwo w warsztatach jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Warsztaty są przeznaczone dla osób dorosłych.

Obowiązują wcześniejsze zapisy przez Polskie Forum Migracyjne: tel. 692-913-993, e-mail: zapisy@forummigracyjne.org (w tytule prosimy wpisać „Kolumbia”) lub przez formularz na stronie PFM.

Akademia Sztuk Migranckich – cykl warsztatów rękodzieła z różnych stron świata. Warsztaty prowadzić będą mieszkające w Polsce osoby z doświadczeniem migracji. Organizatorem cyklu jest Polskie Forum Migracyjne, a partnerem Akademii Sztuk Migranckich jest Muzeum Warszawy.

W czwartki można zwiedzać Muzeum Warszawy bezpłatnie!

Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.