sob., 01.06.2024

Warsztaty rodzinne
Muzeum Warszawy

Dzień Dziecka w Muzeum Warszawy

W Dniu Dziecka (1 czerwca, sobota) wstęp do Muzeum Warszawy i wszystkich oddziałów jest bezpłatny.

Wydarzenia w Muzeum Warszawy:

Animacje wokół wystawy Julia Keilowa. Projektantka

Godz. 11:00-13:00
Dla kogo: rodziny z dziećmi w wieku 5-12 lat
Miejsce zbiórki: stół przed Muzeum Warszawy
Udział bezpłatny.

Podczas animacji do dyspozycji uczestników będą materiały plastyczne oraz edukacyjne.

„Na tropie tajemnic” – gra terenowa

Godz. 11:00-13:00
Miejsce odbioru kart do samodzielnej zabawy: Rynek Starego Miasta 42
Udział bezpłatny.
Uwaga: należy mieć ze sobą własne ołówki lub długopisy

Gra, w czasie której Stare Miasto odkryje niektóre ze swych tajemnic. Tajemnic w sam raz dla dzieci i dla dorosłych. Dzielnych uczestników prowadzić będzie mapa, a kolorowa tabelka pozwoli rozszyfrować hasło.  Jak ono brzmi?

Odkrywanie zawodów – gra muzealna

Godz. 12:00
Miejsce zbiórki: Rynek Starego Miasta 42
Bilety: 10 zł/os

Zwiedzanie wystawy głównej z edukatorem, podczas którego wcielicie się w role przedstawicieli różnych zawodów. Czeka na Was wiele aktywności, takich jak: rozwiązywanie zagadek, kalambury, odszukiwanie ukrytych przedmiotów i symboli.

Dzięki udziałowi w grze znajdziecie odpowiedzi na pytania:

• Czym w muzeum zajmuje się archeolog?
  • Kiedy w Warszawie pojawili się fryzjerzy i perukarze?
  • Co listonosz nosił w torbie?
  • Jakie przedmioty wytwarzał złotnik?

Kamienica pełna tajemnic – spacery

Godz. 11:15 Spacer dla rodzin z dziećmi w spektrum autyzmu
Miejsce zbiórki: kasy biletowe, Rynek Starego Miasta 42
Udział bezpłatny na podstawie bezpłatnych biletów.

Godz. 13:00 Spacer dla rodzin z dziećmi w spektrum autyzmu oraz niepełnosprawnością intelektualną
Miejsce zbiórki: kasy biletowe, Rynek Starego Miasta 42
Udział bezpłatny na podstawie bezpłatnych biletów.

Uwaga: każdy uczestnik musi pobrać bezpłatny bilet (osoby z niepełnosprawnością, opiekunowie oraz osoby towarzyszące, zarówno dorośli, jak i dzieci)

Spacer pozwoli zajrzeć do tajemniczych miejsc Muzeum Warszawy. Zejdziemy do podziemi, aby poszukać skarbu, odnajdziemy też (inny) skarb, który po 400 latach wyłowiono z Wisły. Postaramy się wybrać najbardziej warszawską z warszawskich syrenek i najbardziej warszawski, z warszawskich widoków. A na koniec (po długiej wspinaczce) wejdziemy na świetlik, by podziwiać dachy staromiejskich kamienic.

W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorką dostępności:

Karolina Sawicka tel. +48 22 2774438, karolina.sawicka@muzeumwarszawy.pl