sob., 19.10.2024

Muzeum Warszawy
udział bezpłatny

Koncert w ramach Festiwalu Kultury bez Barier

Muzeum Warszawy po raz kolejny jest partnerem Festiwalu Kultury bez Barier.

W tym roku oprócz oprowadzań, warsztatów i spacerów chcielibyśmy dodatkowo zrobić koncert w lapidarium, na dziedzińcu Muzeum Warszawy. Artystami będą osoby z niepełnosprawnością lub zagrożone wykluczeniem.

• godz. 13.00
    Tomasz Szal to artysta-Autystyk: „Śpiewam przeciwko depresji, pomóż mi być aktywnym. Śpiewam bo lubię dawać nadzieję innym, ale także opowiadać o sobie – człowieku w spektrum autyzmu: wrażliwym, autentycznym i pełnym doświadczeń”. Tomasz wystąpi w towarzystwie zespołu Ursynowskie Szanty łączącego muzyków neurotypowych i neuronietypowych.
  • godz. 14.15
    Kapela Szczupaki i Damiango Zieliński. Grają warszawskie piosenki, w tym Grzesiuka. Grający na cajonie Damiango stracił wzrok, ale nie genialne poczucie rytmu.
  • godz. 16.00
    Dobre Flow to jedna z Pracowni Twórczych Fundacji Twoja Pasja. Z praskich podwórek na sceny, z marginesu i wykluczenia z życia kulturalnego i społecznego do współtworzenia kultury i inicjatyw społecznych. I w końcu z samotności w kryzysie do budowania wspólnoty ludzi samodzielnych i otwartych na świat. Zagrają hip hop, rap, elektronikę, soul, folk.

Liczba miejsc ograniczona.

Wejście do lapidarium od ul. Nowomiejskiej.

Bezpłatne bilety do pobrania ze strony Muzeum Warszawy lub w kasie Muzeum Warszawy.

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością

• ruchu,
  • intelektualną,
  • wzroku,
  • słuchu (pętla indukcyjna),
  • osoby w spektrum autyzmu (słuchawki wyciszające).

ikona niepełnosprawności wzrokowej i słuchowej