niedz., 02.06.2024

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
20 zł normalny / 15 zł ulgowy

Oprowadzanie ze studentami School of Form Uniwersytetu SWPS w Warszawie po wystawie „Julia Keilowa. Projektantka”

Wystawa „Julia Keilowa. Projektantka” to pierwsza tak szeroka prezentacja twórczości wybitnej warszawskiej metaloplastyczki, jednej z czołowych postaci polskiego wzornictwa. Jej kariera trwała zaledwie kilka lat i została tragicznie przerwana przez II wojnę światową. Julia Keilowa zyskała sławę i uznanie w dziedzinie dotychczas uważanej za domenę mężczyzn.

Grupa studentów trzeciego roku School of Form Uniwersytetu SWPS w Warszawie serdecznie zaprasza na oprowadzanie po wystawie „Julia Keilowa. Projektantka”. W ramach wystawy zaprezentowane zostaną projekty studenckie, które powstały na zajęciach z projektowania przedmiotu prowadzonych przez prof. Bartosza Muchę. Studenci mieli za zadanie zdekonstruować współczesne akcesoria domowe, tworząc analogiczne odpowiedniki inspirowane wzornictwem z okresu międzywojennego. Proces twórczy wspierany był badaniami humanistycznymi prowadzonymi przez Aleksandrę Kędziorek, które koncentrowały się na analizie formalnej dorobku artystycznego Julii Keilowej.

Na wystawie znajdują się między innymi:

• ,,Obrotowy Sushi Set”- Anastazja Bernatowicz, Zuzanna Załęska
  • ,,Przebojowy kubeczek”- Anna Walczak, Kornelia Komosińska
  • ,,Sam na sam”- Wiktoria Sztachelska, Tomasz Kowalski
  • ,,Multifool, forma rzeźbiarska”- Zuzanna Orlof, Oliwia Popławska
  • ,,Piedestał”- Oliwia Głogowska, Matylda Olszewska
  • ,,Zapach luksusu”- Julia Grabowska, Weronika Pawlikowska
  • ,,Kropka nad i”- Zofia Jędruszczak, Magda Szatyńska
  • ,,Patera na granicy ery”- Jan Banasiak, Stanisław Łoskot
  • ,,Double S”- Ewa Logé, Adrianna Król
  • ,,Lunchbox”- Anna Ćwieklińska, Marcelina Tkaczy

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu