niedz., 30.06.2024

Oprowadzanie
Muzeum Warszawy
20 zł normalny / 15 zł ulgowy

Oprowadzanie z Arturem Setniewskim po wystawie „Julia Keilowa. Projektantka”

Wystawa „Julia Keilowa. Projektantka” to pierwsza tak szeroka prezentacja twórczości wybitnej warszawskiej metaloplastyczki, jednej z czołowych postaci polskiego wzornictwa. Jej kariera trwała zaledwie kilka lat i została tragicznie przerwana przez II wojnę światową. Julia Keilowa zyskała sławę i uznanie w dziedzinie dotychczas uważanej za domenę mężczyzn.

Keilowa współpracowała z warszawską firmą platerniczą Fraget, a następnie także z fabrykami Norblina i Braci Henneberg. Jej projekty w stylu art déco szybko zyskały uznanie krytyków i klientów.

O wybranych wątkach z wystawy, m.in. z zakresu technik platerowania i galwanizacji, opowie Artur Setniewski z Muzeum Fabryki Norblina.

Artur Setniewski, absolwent Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej w specjalizacji muzealniczo-konserwatorskiej Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Od 18 lat pracuje w Fabryce Norblina, zajmując się jej historią oraz ochroną jako obiektu zabytkowego. Pracę w tym obiekcie zaczynał w ramach warszawskiego Muzeum Techniki NOT, od 14 lat jest związany z projektem rewitalizacji Fabryki Norblina, w którym był odpowiedzialny za prace konserwatorsko-restauratorskie zabytków nieruchomych i ruchomych oraz budowę placówki muzealnej, realizowanej przez Grupę Capital Park.

Dostępność: osoby z niepełnosprawnością ruchu