wt., 30.07.2024

Wernisaż
Muzeum Warszawy

Sylwester „Kris” Braun. Fotograf od powstania

Fotografie Sylwestra „Krisa” Brauna to jedne z najważniejszych dokumentów powstania warszawskiego. Muzeum Warszawy prezentuje na wystawie Sylwester „Kris” Braun. Fotograf od powstania oryginalne odbitki wykonane przez Brauna. Stawia ona pytanie, kiedy i w jaki sposób relacja biograficzna staje się narracją historyczną, a także odkrywa postać Berty Weissberger, asystentki Brauna.

Wątki poruszane na wystawie znajdują rozwinięcie w albumie pod tytułem Sylwester „Kris” Braun. Fotograf od powstania.

• Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.00 w Lapidarium (wejście: Rynek Starego Miasta 42) spotkaniem z udziałem autorów Piotra Głogowskiego, dr hab. Iwony Kurz i dr Tomasza Szerszenia.
  • Wystawę będzie można zwiedzać od godz. 19.00.

Publikacja i wystawa są częścią obchodów 80. rocznicy powstania warszawskiego. Sprawdź program obchodów.